V mezinárodní plavecké komunitě je jedna míle označena jako 1 650 yardů nebo 1 500 metrů. Tyto vzdálenosti jsou však jen krátké skutečné míle. Jedna míle se rovná 5 280 stopám, 1 760 yardům nebo 1 609 344 metrům. To znamená, že 1,650 yardová míle je o 6,25% kratší než skutečná míle a 1 500 metrů dlouhá je o 6,8% kratší.

Související: Jak se dostat zpět do plaveckého tvaru

Někteří lidé měří své plavání v délkách a jiní jejich plavání v kolech:

• Jedna délka: Plavání z jednoho konce bazénu na druhý.
  • Jedno kolo: Plavání na druhý konec bazénu a zpět čas.

Dlouhý kurz vs. krátký kurz

Bazény jsou kategorizovány buď jako krátký kurz (25 yardů nebo 25 metrů bazény) nebo dlouhý kurz (50 metrů) bazény). Pro závodní účely existují dva standardy vzdálenosti pro míle, které zohledňují rozdíl mezi metry a metry:

• 25 yardový bazén: 1650 yardů
  • 25 metrů nebo 50metrový bazén: 1 500 metrů

Související: Jak mi MySwimPro pomáhá trénovat 200 & 400 volných stylů

Jak plavat opravdovou míli v bazénu

Na základě délky bazénu je uvedeno, kolik kol budete muset plavat, abyste mohli dokončit opravdovou míli:

Čím delší je váš bazén, méně kol budete muset absolvovat, abyste dosáhli jedné míle.

Související: 12 nejkrásnějších bazénů na světě

Námořní míle

Pokud máte přístup k oceánu nebo jezeru, zvažte plavbu námořní míli. Námořní míle se měří jako jedna minuta oblouku zeměpisné šířky podél jakéhokoli poledníku a běžně ji používají navigátoři lodí a letadel.

Měření mil ve stupních zeměpisné šířky je také nedokonalé, protože Země není dokonalá koule, což způsobí prodloužení námořní míle, jak se přiblížíte k zemským pólům. Z tohoto důvodu byla námořní míle standardizována na 1 852 metrů.

Související: Jak plavat rovně na otevřené vodě

Trochu historie

První metrový bazén byl použit na olympijských hrách v Londýně v roce 1908. Císařský systém se stal standardem pro mezinárodní plaveckou komunitu mimo USA a plavecké akce se poté staly vzorem po událostech na trati. Podobně jako v té době běžecké tratě o rozloze 440 yardů byly ve Spojených státech postaveny 55 yardové bazény, aby byl celý proces standardizován. Dnes jsou závody na 100 m, 200 m a 400 m standardem na trati i v bazénu.

Spojené státy nakonec začaly v létě pořádat soutěže o dlouhé metry (bazén 50 metrů) a zachovaly krátké tratě loděnice (25metrový bazén), které v zimě plavou.

Dnes je plavání na dlouhých tratích respektováno jako mezinárodní soutěžní standard, mistrovství světa a olympijské hry se konají ve formátu dlouhých tratí. Mistrovství světa v krátkém kurzu, mistrovství Evropy a okruh FINA World Cup se konají v krátkých metrech (25metrový bazén).

Přesnost je klíčová

Na jedné mezinárodní soutěži 50 -metrový bazén byl postaven před vynálezem dotykových podložek. Když byly dotykové podložky V bazénu, byl bazén o 1 cm kratší než 50 metrů. Záznamy, které mohly být nastaveny v takzvaném „krátkém“ fondu, se nebudou počítat jako záznamy. Před zahájením setkání organizátoři objevili tento problém.

Protože stovky plavců dorazily během několika dní, zařízení vypustilo bazén , oholil 1 cm od zdi, znovu omítl oholenou plochu a znovu naplnil bazén, zbývalo jen několik hodin.