Najwyższy czas: futbol uniwersytecki stopniowo przechodzi do czterogodzinnego doświadczenia

Uczelniane mecze piłkarskie są długie i coraz dłuższe, przewyższając wszelkie inne profesjonalne lub drużynowe zawody sportowe na najwyższym poziomie.

Nawet baseball w college’u, sport, na którym krytycy najbardziej opierali się ospałym tempem gry, nie trwa przeciętnie tak długo, jak mecz Football Bowl Subdivision. Według statystyk NCAA średni mecz FBS w zeszłym sezonie trwał 3 godziny i 24 minuty, najdłuższy w historii tego sportu i kilka minut dłużej niż przeciętny mecz baseballowy w college’u.

I odbywają się konferencje Power Five aby coś z tym zrobić w sezonie 2017: poproś urzędników meczowych i personel obsługujący stadion, aby, bardzo proszę, przyspieszyć.

Generalnie nie ma planów zmiany zasad, skrócenia czasu trwania reklam telewizyjnych lub inwentaryzacji lub skróć 20-minutową przerwę (w NFL jest to 12 minut). Ale Pac-12 zrobił pierwszy krok: będzie eksperymentował w grach nie konferencyjnych z 15-minutową przerwą i zmniejszy liczbę przerw na reklamy.

Konferencje również nie modyfikują zasad natychmiastowej powtórki, zwłaszcza, gdy dotyczą tego, czy miał miejsce faul przy celowaniu. Bezpieczeństwo graczy nadal przewyższa wszystkie inne względy, a koordynator SEC oficjeli Steve Shaw powiedział, że tylko pięć fauli celowania zostało zainicjowanych z kabiny podczas tej konferencji w zeszłym roku.

Średnia przerwa w powtórkach w SEC, gdzie mecze trwała o dwie minuty dłużej niż średnia krajowa, wynosiła minutę i 26 sekund – prawie tyle samo, co rok wcześniej.

„Nie przedłużaliśmy gry” – powiedział o procesie powtórki.

Na prawie wszystkich konferencjach panuje przekonanie, że gry można skrócić dzięki wydajności.

„Zamiast zmieniać zasady gry, chcą, abyśmy jako administratorzy i urzędnicy podjęli pewne kroki w próba zwiększenia tempa gry, a co za tym idzie, skrócenia jej czasu ”- powiedział Dennis Hennigan, nadzorca urzędników ACC.

Jedna z konferencji, Mid-American, wyznaczyła sobie cel 3:20 dla przeciętnego meczu, pięć minut krócej niż średnia w tej lidze w 2016 roku. MAC będzie również eksperymentował z zegarami w stadiony, aby kibice wiedzieli, że wiele czasu pozostało w przerwach telewizyjnych.

Liderzy w dużych uczelniach piłkarskich nie chcą skracać przerwy, która jest domeną zespołów, mażoretek, uznania dla dopalaczy dużych pieniędzy i osiągnięć w sportach nieprzynoszących dochodów. Te czynności są uważane za część dnia gry, a ich czas na boisku jest uważany za nietykalny.

„Nie chcę być facetem, który mówi ludziom, że mogą mieć tylko 12 minut na przerwę. „, powiedział Shaw.” Każda próba złagodzenia tego będzie postrzegana jako negatywna. „

Telewizja, która jest winna

Dwadzieścia lat temu przeciętny mecz futbolu w college’u nie był „Czas, który upłynął niewiele różni się od przeciętnego meczu NFl.

Ale w zeszłym sezonie średnia długość meczu FBS była o 16 minut dłuższa niż przeciętnego meczu NFL (3:08).

Mecze Major League Baseball trwają tylko minutę dłużej, a średni mecz NBA to 2 godziny i 15 minut.

W 1996 roku średnia długość meczu FBS wynosiła 3:01. W 2013 roku było 3:17.

Główne powody są oczywiste: telewizja i rozpowszechnianie przestępstw.

ESPN, ABC, Fox i CBS planują więcej gier w czasie największej oglądalności . Dlatego potrzeba tworzenia i zapełniania komercyjnych zapasów, aby zapłacić za te miejsca, jest jeszcze większa. A ponieważ telewizja jest głównym źródłem dochodów w tym sporcie, nikt nie będzie potrząsać piórami złotej gęsi.

„Będziemy mieć reklamy” – powiedział komisarz SEC Greg Sankey. „To jest rzeczywistość”.

Tendencja do ataku na spread oznacza więcej zagrań i więcej pierwszych spadków – i więcej przestojów zegara.

Wielka dwunastka, wypełniona sprecyzowaniem szczęśliwym podaniem trenerów, prowadzi konferencje Power-Five o średnim czasie trwania meczów 3:36, przy czym Texas Tech średnio 3:48, a Oklahoma State 3:47. Baylor był na czwartym miejscu w kraju (3:44), a Texas na piątym (3:41), dając Big 12 cztery z pięciu najlepszych drużyn z najdłuższymi średnimi meczami.

Tylko jeden zespół Big 12, Kansas State, osiąga średnią krajową 3:24.

Texas Tech to zespół posterowy na czterogodzinną grę. Jego formuła na prowadzenie kraju w średnim czasie gry jest łatwa do rozszyfrowania: Red Raiders również prowadzili kraj w całkowitym ataku (564,5 jardów na mecz), ofensywnych zagrywkach na mecz (86,8) , podając przewinienie (463 jardów na mecz) i zajęli trzecie miejsce w łącznych pierwszych próbach (360) i konwersji w trzeciej próbie (0,518).

Mecze w SEC trwają 3:26, a dwa z najbardziej owocnych punktacja drużyn w lidze w 2016 roku, Tennes patrz (drugi) i Teksas A & M trzeci) miał dwa najdłuższe średnie czasy gry na konferencji, 3:41 dla Wolontariuszy i 3:37 dla Aggies.

Alabama była aberracją. Crimson Tide prowadził SEC w zdobywaniu 38,8 punktów na mecz, prowadząc w ofensywnych grach z 1056, ale był 10. w średnim czasie gry 3:25.

Florida Gators byli stosunkowo szybcy, średnio 3: 24, aby równać się średniej krajowej.

ACC miał zespoły na obu końcach spektrum. Pittsburgh (3:38), Florida State (3:33) i Clemson (3:32) znajdowały się w pierwszej piętnastce w kraju w średnim czasie gry, podczas gdy tylko Texas-El Paso (2:54) miało krótsze mecze niż Najbardziej aktualna drużyna ACC, Boston College (2:56). Georgia Tech i jej opcjonalne wykroczenie zajęła drugie miejsce w ACC w najkrótszych średnich meczach z wynikiem 3:12.

Czterech najlepszych drużyn w klasyfikacji ACC, w kolejności, to Louisville, Pitt, Clemson i FSU. Byli też, w nieco innej kolejności, cztery drużyny ACC z najdłuższymi meczami: Pitt, FSU, Clemson i Louisville.

Łączna liczba punktów i drużyn z mocnym programem telewizyjnym, a kibice mogą być pewni długich meczów.

Cztery z pięciu najdłuższych meczów FSU w sezonie były transmitowane w telewizji o 20:00. zaczyna. Clemson, który prowadził w lidze pod względem średniej liczby rozegranych gier z 81,3 na mecz, rozpoczął dwa z trzech najdłuższych meczów i trzy z sześciu najdłuższych o godzinie 20:00.

Drużyna Power Five z najkrótszymi średnimi meczami w Nic dziwnego, była tradycyjnie nastawiona na bieganie Big Ten o 3:22.

Przerwa będzie monitorowana.

Kierownicy zespołów i gospodarze zostaną ostrzeżeni: przedstawiciele konferencji twierdzą, że jednym z głównych sposobów skrócenie czasu gry to upewnienie się, że 20-minutowa przerwa nie przekroczy 23 lub 24.

„Połowa będzie trwać 20 minut, a kiedy 20 minut dojdzie do zera … dmuchać w gwizdek i zaczynać, ”powiedział Shaw.

Jeden takt będzie, gdy zacznie się 20-minutowy zegar. W przeszłości przerwa zaczęła się oficjalnie dopiero po przeprowadzeniu przez trenerów wywiadów w telewizji sieciowej. i zespoły całkowicie oczyściły boisko.

W tym roku sędziowie zaczną odliczanie czasu do przerwy po upływie czasu, na boisku nie ma kontuzjowanych zawodników, a ponownie nie zamówiono powtórek.

Jeśli zespół przekroczy swój czas, gospodarzom może zostać nałożona kara za opóźnienie gry.

Kolejna zmiana administracyjna będzie polegała na wychodzeniu z przerw. Sędzia boczny z czerwonym kapeluszem, który daje sędziom boiskowym pozwolenie na wznowienie gry wychodząc z reklam, będzie musiał teraz opuścić boisko na 30 sekund przed końcem, w którym to momencie załoga na boisku przejmuje kontrolę czasu.

„Pracujemy na różne sposoby z naszymi szkołami i naszymi partnerami medialnymi, aby być świadomym i skoncentrowanym mniej więcej w połowie, tak blisko 20 minut, jak to możliwe, i upewniając się, że jesteśmy w mediach i poza nimi szybko się psuje – powiedział Sankey. „A także w samej grze, wokół niektórych zagrań, przychodzących na myśl zagrań punktowych, że poruszamy się … z poczuciem pilności, aby gra toczyła się najlepiej, jak potrafimy.”

Trenerzy wzbraniają się przed zmiany zasad

Trenerzy, niezależnie od tego, czy mają podłoże ofensywne, czy defensywne, są bezradni wobec zmiany zasad w celu skrócenia meczów w college’u, przede wszystkim zasady, która zatrzymuje zegar przy każdej pierwszej próbie .

„Zmieniłbyś całą grę, koncepcję gry” – powiedział trener stanu Floryda Jimbo Fisher.

„Jestem za tym wszystkim, bez zmiany – powiedział trener Kentucky, Mark Stoops. „Byłbym za tym, gdybyś mówił około 15 minut bez zmiany struktury. Podoba mi się sposób, w jaki gra się teraz.

Trener Missouri, Barry Odom, powiedział, że własne procedury porządkowe ligi mogą wystarczyć.

„Spójrzmy i zobaczmy, co się stanie w tym roku i zobacz, gdzie to rozgrywa się w wielkim planie ”- powiedział.

Stoops powiedział również, że„ istnieje strukturalna różnica między tymi dwoma sportami, która sprawia, że zmiany zasad w college’u są niepotrzebne.

„Ich sezon jest tak długi, a ich mecze krótsze” – powiedział. „Nie mają tylu graczy w swoim składzie, co my. Myślę, że to „zupełnie inna sytuacja”.

Trener z Florydy Jim McElwain zgodził się z pragnieniem komisarzy konferencji, aby nieco ściślej nadzorować mecze.

„Rozumiem znaczenie w telewizji – powiedział. „Rozumiem, jak ważne jest dotrzymywanie czasu. Myślę, że poprawki, o których mówią… Nie sądzę, żebyś to naprawdę zauważyła. Myślę, że istnieje potrzeba przyspieszenia niektórych rzeczy, które mają miejsce pomiędzy ”.

Sankey powiedział, że upodobnienie gry uczelnianej do NFL nie jest rozwiązaniem.

” Chcemy być bardzo ostrożni, aby nie wpływać bezpośrednio na samą grę ”- powiedział Sankey.„ Gra w college’u jest wyjątkowa. ”

Mecze w kręgle trwają dłużej

Mecze w kręgle, wszystkie na krajowych Platformy telewizyjne, średnio 3:32, a noworoczne Sześć misek, na szczycie których 4 godziny i 12 minut zajęło południowej Kalifornii przetrwanie Penn State w Rose Bowl, średnio 3:37. Zwycięstwo Clemsona nad Alabamą w meczu o mistrzostwo kraju trwało 4:08.

Żadna z 40 misek nie skończyła się w mniej niż trzy godziny. Wszystkie z wyjątkiem 12 trwały dłużej niż średnia krajowa.

Oczywiście można zadać jedno pytanie: jakie to ma znaczenie? Czy to ważne, aby przyśpieszyć mecze uniwersyteckie, aby zbliżyć się do modelu NFL?

Fisher odpowiedział lakonicznie „nie”, gdy zapytano go, czy uważa, że to poważny problem.

W wywiadzie dla ESPN na początku tego roku, trener stanu Waszyngton Mike Leach powiedział, że NCAA byłby „idiotami”, gdyby skrócił czas gry poprzez zmiany zasad.

Shaw, jeden z mężczyzn zaangażowanych w Zarządzając zasadami futbolu w college’u, zastanawia się również, czy problem nie jest przesadzony.

„Mecz na uczelni jest piękny i różni się od meczu NFL” – powiedział. „Oni” są w ciasnym oknie w niedziele. Muszą dostać się o 13:00. gry skończone, aby mogli przejść na 16:15. gry, a ich głównym celem jest utrzymanie się w trzygodzinnym oknie. Każdy ma mniej więcej ten sam rodzaj przewinienia w NFL. Nasza gra jest inna, ponieważ mamy tak wiele różnych stylów gry. Army-Navy zajmie mniej niż 3 godziny. W innych meczach będą rozgrywane dwie drużyny, które będą podawać piłkę znacznie częściej. ”

Jednak czterogodzinne spotkanie wciąż się wydłuża, czego nie chcą widzieć osoby prowadzące w college’u. w dobie fanów sportów z deficytem uwagi.

„Mamy nadzieję, że będzie to temat rozmów, ale chcemy być bardzo ostrożni, aby nie wpływać bezpośrednio na samą grę” – powiedział Sankey. „Uczelnia gra jest wyjątkowa. Uważamy, że tak powinno, ale znowu jesteśmy otwarci na tę rozmowę i nie możemy się doczekać, aż to się wydarzy.

W międzyczasie kibice powinni planować z wyprzedzeniem – zwłaszcza jeśli ich drużyna spasuje, zdobywa punkty i dużo gra gier nocnych.