Ezek a statisztikák azt sugallják, hogy LeBron James az eddigi legnagyobb kosárlabdázó

A Los Angeles Lakers 23. helyezettje, LeBron James ujjong, miután megnyerte a 2020-as NBA-bajnokságot a … Miami Heat a 2020-as NBA-döntő 6. meccsén, 2020. október 11-én, a floridai Buena Vista-ban.

Mike Ehrmann / Getty Images

A szurkolók, szakértők és volt játékosok nyilvánvalóan nagyon alapos és ésszerű érvet tehetnek arról, hogy Michael Jordan a legnagyobb kosárlabda játékos, aki valaha élt. Meggyőző, meggyőző eset állhat a büntetőjogi szempontból alulértékelt és megbecsült Kareem Abdul-Jabbar ügyében is. Ezen a ponton, annak a nyomán, hogy egy 35 éves LeBron James elfoglalta negyedik NBA-bajnokságát, csak ez a három név tartozik a GOAT beszélgetésbe.

Rengeteg idő lesz azonban LeBron és MJ összehasonlítására és szembeállítására. Egyelőre szánjunk egy kis időt arra, hogy megbecsüljük, mit tudott elérni az ohiói Akron gyerek az elmúlt 17 évben.

Kerülöm a virágos nyelvhasználatot vagy a felesleges prózát. Térjünk rá a nyers adatokra.

Annak érdekében, hogy megbecsüljük LeBron kortársai közötti statisztikai dominanciáját, vessen egy pillantást e század minden egyes kategóriájának vezetőire a rájátszásban. az első és a második hely közötti különbség):

4. Ray Allen: 366

LeBron James, N o. a Los Angeles Lakers 23-a a negyedik negyedet átveri a Miami ellen … Hőség a 2020-as NBA-döntő 6. játékában, 2020. október 11-én, a floridai Buena Vista-ban.

3. Ray Allen: 385

A teljes lepattanót tekintve LeBron a hatodik helyen áll, csak Bill Russell, Wilt Chamberlain, Duncan, Shaquille O “Neal és Kareem mögött.

Most beszéljünk legújabb teljesítményéről.

James vasárnap este hazavitte negyedik NBA-bajnokságát, és negyedszer lett az NBA döntőjének MVP-je (csak Jordánia után). LeBron az első olyan játékos, aki valaha elnyerte az NBA döntőjének MVP-díjait három különböző franchise (Miami Heat, Cleveland Cavs, LA Lakers) tagjaként.

A 2020-as döntőben, pár hónappal a 36. születésnapjától félve, LeBron átlagosan 29,8 pontot, 11,8 lepattanót és 8,5 gólpasszt jegyzett, miközben perzselő 59% -ot lőtt a földről és 41,7% -ot a 3 pontos területről .

A 6. meccsen LeBron 28 pontot, 14 pontot és tíz gólpasszt gyűjtött. Hihetetlen, hogy ez volt a 11. tripla-duplája az NBA-döntőben, ami azt jelenti, hogy Jamesnek több trip-szinkronja van a döntőben, mint az összes többi aktív NBA-játékos együttvéve. Ez volt LeBron 12. NBA-döntője is, több mint 25 ponttal, több mint tíz lepattanóval és több mint öt gólpasszal. A bajnokság történelmében senkinek nincs több mint négy ilyen mérkőzése (Magic Johnson és Michael Jordan mindegyikének négy). Jamesnek több 25/10/5 meccs a döntőben, mint Larry Bird, Magic, MJ, Hakeem Olajuwon, Kevin Durant, Bill Russell és Steph Curry együttvéve.

Az elmúlt 15 évben LeBron továbbjutott az utószezonba 14-szer. Minden évben bejutott az első körbe, és tízszer jutott be a döntőbe. Az elmúlt évtizedben 57 mérkőzést játszottak az NBA-döntőben. LeBron James az 57-ből 51-ben játszott.

Soha nem hagyott ki egyetlen szezon utáni mérkőzést sem (a 6. játék volt a 260. egymás utáni versenye), miközben átlagosan több mint 42 percet töltött éjszakánként. A Basketball-Reference szerint James a csapata egyértelműen vezető pontjaiban, lepattanóiban és lepattanóiban. hétszer segíti az NBA döntőjét. A bajnokság történetének csak három másik játékosa teljesített ezt a bravúrt még egyszer (Magic Johnson, Tim Duncan és Jimmy Butler).LeBronon kívül egyetlen játékos sem tette meg ezt többször.

Ami azt a mítoszt illeti, hogy LeBron nem képes a kuplungban szállítani, ez a gyakran ismételt tévedés régen valótlannak bizonyult. Jamesnek több játéknyertes zümmögője van a rájátszásban, mint a történelem egyik játékosa (köztük több, mint Michael Jordan és Kobe Bryant együttvéve). LeBron rendelkezik az NBA legmagasabb karrier-pontszámaival a 7. játékban (34,9 pont / meccs) és a kiesési meccseken is. Az Elias Sportiroda adatai szerint James 39–11 (.780) karrierje a közeli meccseken, ami egy játékos legjobb eredménye az NBA utószezonban (legalább 25 mérkőzés).

Természetesen, LeBron alapszakaszának számai is hihetetlenek. 2019-20-ban 25,3 pont, 7,8 lepattanó és a bajnokságban vezető 10,2 gólpassz átlagolása után az All-NBA első csapatába került a bajnokság 13. helyére. csak a hatodik játékos, mind pontszerző címmel, mind gólpassz címmel az önéletrajzában. Ő csak a második 35 éves vagy annál idősebb játékos, aki meccsenként átlagosan legalább tíz gólpasszt ad. James az összes aktív játékost vezeti a gólszerzésben, és ő az első és egyetlen Az NBA története több mint 9000 karrier ponttal, 9000 lepattanóval és 9000 gólpasszal rendelkezik.

LeBron Jamesnek, akinek még mindig rengeteg benzin maradt a tartályban, már több karrierpontja van, mint Michael Jordannek vagy Kobe Bryantnak, több karrier-segítés, mint Isiah Thomas vagy Gary Payton, több karrier lepattanó, mint Larry Bird vagy Willis Reed, több karrier-lopás, mint Al len Iverson és Magic Johnson, több pályafutás-blokk, mint Scottie Pippen vagy Yao Ming, több karrier-hárompontos, mint Kevin Durant vagy Peja Stojaković, és több karrier-hármas-páros, mint Wilt Chamberlain vagy James Harden, miközben magasabb karrier-FG% -ot tesz közzé, mint Moses Malone vagy Michael Jordan.

LeBron James, Nem A Los Angeles Lakers 23. helyezettje örül, miután megnyerte a 2020-as NBA-bajnokságot … a Miami Heat felett a 2020-as NBA-döntő 6. meccsén, 2020. október 11-én, a floridai Buena Vista-ban.