A legeredményesebb NFL-játékok listája

AlapszakaszEdit

113 pont (New York Giants vs. Washington Redskins, 1966) Szerkesztés

The Washington Redskins a New York Giants pedig összesen 113 pontot gyűjtött egy meccsen 1966. november 27-én, Washington DC-ben, a Redskins 72–41-re felülmúlta az óriásokat. Összesen 16 érintés történt: 10 Redskins és 6 Giants, plusz Washington rúgója, Charlie Gogolak mezőnygólja volt csak 7 másodperc. A játékot a kapu mögötti hálók bevezetése előtt játszották. Tizennégy futball elvesztése a lelátókon. Tizenhárom futball elveszett extra pontok miatt, egyet pedig Brig Owens, aki bedobta a labdát a tömegbe, miután 70 yardot tett vissza egy touchdownért.

106 pont (Cincinnati Bengals vs. Cleveland Browns, 2004) Szerkesztés

2004. november 28-án a Cincinnati Bengals hátvédje, Carson Palmer 4 touchdownt dobott, Rudi Johnson pedig még 2 futást, a karriercsúcs 202 mellett. rohanó yardok, amikor a Bengals 413 passzolt yardot és 5 touchdownt élt meg Kelly Holcomb-tól, hogy az NFL történetének második legeredményesebb meccsén 58–48-ra legyőzze a Cleveland Browns csapatát. Deltha O “Neal 31 yardot adott vissza, és a döntőben egy touchdownt ért el. 2 perc a Browns visszatérési reményeinek befejezésére és korlátozza a pontszámot.

105 pont (Kansas City Chiefs vs. Los Angeles Rams, 2018) Szerkesztés

2018. november 19-én a Los Angeles Rams hátvédje, Jared Goff 413 yardot dobott és öt touchdownt számolt be (négy passz, egy rohanás), köztük egy 40 yardos játékot a Gerald Everett szoros végéig, és a negyedik negyedben kevesebb mint 2 perc maradt, mivel a Rams a Kansas City Chiefs csapatát 54-51-re felülmúlta a legeredményesebb pontszámmal. Hétfő esti focimeccs az NFL történetében. Vesztes erőfeszítésekkel a Chiefs hátvédje, Patrick Mahomes 478 yardot és 6 touchdownt dobott, de három interceptiont dobott (az egyiket a Rams linebackerje, Samson Ebukam adta vissza touchdownra), és két zavart elvesztett (egyet egy touchdownért szintén Ebukam adott vissza). A játékot a Rams számára lezárták, amikor Mahomes elkeseredett passzt dobott, amelyet a Rams szabadbiztonsága, Lamarcus Joyner hárított. Mindkét csapat tizennégy touchdownra és 1.001 yardra kombinálta magát. Ez az egyetlen NFL-meccs, amelyben mindkét csapat 50 pontot szerzett.

101 pont (Oakland Raiders vs. Houston Oilers, 1963) Edit

1963. december 22-én játszották, játék az Amerikai Labdarúgó Ligában (AFL) zajlott, de az NFL – AFL egyesülést követően beolvadt a hivatalos NFL-rekordokba. Az Oakland Raiders 52–49-re legyőzte a Houston Oilerst, összesen 101 pontot összesítve. Ez volt Oakland zsinórban a nyolcadik győzelme.

Az Oakland helyőrzője, Mike Mercer 4: 37-es mezőnygólt rúgott a negyedik negyedben, megszakítva a 49–49-es döntetlent és ezzel Oakland győzelmet aratva. Tom Flores 407 yardot és 6 touchdownt dobott. Az Oilers hátvédje és a leendő hírességek csarnoka, George Blanda 342 yardot és 5 touchdownt passzolt. Az Oakland széles vevője, Art Powell 10 passzt fogott el, összesen 247 yardot és 4 touchdownt. Houstonnak saját támadó fenyegetése volt Willard Dewveallben, akinek hét elkapása volt összesen 137 yard és négy touchdown.

101 pont (New York Giants vs. New Orleans Saints, 2015) Szerkesztés

2015. november 1-jén a New York Giants és a New Orleans Saints együttesen 101 pontot szerzett. A szentek 52–49-re nyertek. Nevezetesen a Saints hátvédje, Drew Brees NFL-rekordot döntött hét touchdown-passz dobásával, az óriások hátvédje, Eli Manning pedig hat touchdown-passzot dobott. A két hátvéd közötti 13 touchdown NFL rekordot állított fel. Az egyetlen mezőnygól a játék utolsó meccsén született, amikor a Saints “Kai Forbath sikeresen rúgott egy 50 yardos mezőnygólt, hogy megnyerje a játékot, ez volt akkori karrierje leghosszabb rúgása.

99 pont (Seattle Seahawks vs. Kansas City Chiefs, 1983) Edit

1983. november 27-én a Seattle Seahawks hosszabbításban 51–48-ra legyőzte a vendég Kansas City Chiefst. A Curt Warner-t futó Seahawks 207-re rohant. yardok 32 hordozáson. Carlos Carson, a Chiefs kapusának hét elkapása volt 149 yardon és egy touchdown. A játék akkor ért véget, amikor a helyőr Norm Norm Johnson 42 yardos mezőnygólot alakított ki, hosszabbításban 1:46-mal.

99 pont (Denver Broncos vs. Dallas Cowboys, 2013) Szerkesztés

2013. október 6-án a Dallas Cowboys otthont adott a Denver Broncos csapatának egy olyan meccsen, amelyben összesen 99 pontot szereztek, ezzel holtversenyben az NFL történetének ötödik legmagasabb pontja volt. A negyedik negyed végéhez közeledve egyenlített a meccs, 48–48. A Cowboys hátvédje, Tony Romo (aki több mint 500 passz yardot ért el az első alkalommal a franchise-történelem során) kritikusan hárított Danny Trevathan, a Broncos linebackere a saját 24-yardos vonalánál, és 2 perc maradt a játékból. A denveri helyosztó, Matt Prater 28 yardos mezőnygólt rúgott az idő lejártával, így a Broncos 51–48-as győzelmet aratott.

A Broncos hátvédje, Peyton Manning 42 passzból 33-at teljesített 414 yardon, 4 touchdown-passzt és 1 interceptiont dobott győztes erőfeszítéssel. Ez a teljesítmény arra késztette a KCNC-TV-t, hogy jelentse: “5 meccs és 5 nagy győzelem után a Broncos olyan ütemben halad, hogy az NFL történetében az első olyan csapat legyen, amely egy szezonban meghaladja a 600, talán a 700 pontot is. Ez az A profi futball történetének legemlékezetesebb ötmeccses szakasza. A számok nem hazudnak. Amit Manning tett az első öt meccsén – a rekordok könyveiben elkövetett “támadása” – egyszerűen példátlan. “Ez igaznak bizonyulna, mivel a Broncos végig viharzott, hogy 606 pontot szerezzen, és beállítsa az elért pontok NFL-rekordját. egyetlen szezonban.

98 pont (Pittsburgh Steelers vs. San Diego Chargers, 1985) Szerkesztés

1985. december 8-án a San Diego Chargers és a Pittsburgh Steelers együttesen 98 pontot ért el a Chargers 54–44-es győzelmében.

96 pont (Cincinnati Bengals vs. Cleveland Browns, 2007) Szerkesztés

2007. szeptember 16-án az Ohio intravetált riválisa, Cleveland és Cincinnati küzdött a kombinációért. 96 pontért, a Browns 51–45-re legyőzte a Bengals csapatát.

96 pont (Miami Dolphins vs. New York Jets, 1986) Edit

Az AFC egy 1986. szeptember 21-én Kelet-leszámolás a New Jersey-i East Rutherfordban, a Giants Stadionban, a New York Jets a Miami Dolphins csapatát fogadta, 96 ponttal kombinálva, a Jets pedig hosszabbításban, 51–45-re legyőzte a Dolphins csapatát.

A verseny 1066 yardnyi kombinált támadás, 59 első leesés és 93 teljes passzkísérlet szerepelt. A delfinek hátvédje, Dan Marino 448 yardot ért el a levegőben, és a személyes legjobb hat touchdown-passza volt, míg a Jets jelzőhívója, Ken O “Brien 479 yardot és 4 touchdown passzt dobott. A lövöldözés véget ért, amikor a Jets széles vevője, Wesley Walker elkapott egy O “Brien 43 yardos bombatámadása a hosszabbításban, ez a negyedik játék. Walker 6 elkapással 179 yardon végzett. A delfinek fogadó testületét a “Marks Brothers”, Mark Duper és Mark Clayton vezette, 328 yard fogadására és 3 touchdown fogadására.

95 pont (Washington Redskins vs. Green Bay Packers, 1983) Edit

1983. október 17-én a Redskins és a Packers hétfő este játszott, a Packers 48–47-re győzött, összesítve 95 pont. Mark Moseley, a Redskins rúgója egy mezőnygólt hagyott ki az utolsó másodpercekben, ezzel biztosítva a győzelmet a Packers számára.

95 pont (Tampa Bay Buccaneers vs. Los Angeles Rams, 2019) Szerkesztés

Be 2019. szeptember 29-én a Buccaneers és a Rams a Los Angeles Memorial Colosseumban találkozott a szezon 4. hetében. A Rams 3-0-s mérleggel lépett a játékba, míg a Buccaneers 1-2-nél jött be. A Buccaneers 9,5 pontos hátrányban volt az előző szezonban Super Bowlba jutott Rams ellen. A Buccaneers azonban 55–40-re nyert, hátvédje, Jameis Winston 385 yardot és négy touchdownt dobott. A Rams hátvédje, Jared Goff a 68 próbálkozásból (minden idők legtöbbször t-es) 45 passzt teljesített (minden idők t-3. legtöbbje) 517 yardot (minden idők 8. legtöbbet ért el) a vesztes erőfeszítések során.

PlayoffsEdit

96 pont (Green Bay Packers vs. Arizona Cardinals, NFC Wild Card Game 2009) Szerkesztés

A 2009–10-es rájátszásban a Cardinals és a Packers együttesen 96 pontot ért el egy 51 –45 hosszabbítás az arizonai győzelem során, amikor a Cardinals védekező védője, Michael Adams, a szalaghúzott Packers hátvédje, Aaron Rodgers és a Cardinals linebackere, Karlos Dansby felvette a laza futballt, és 17 yardot adott vissza a győztes pontszámért.

95 pont (Detroit Lions vs. Philadelphia Eagles, 1995 NFC Wild Card Game) Szerkesztés

Egy 1995. december 30-i Wild Card rájátszáson a Philadelphia Eagles és a Detroit Lions együttesen 95 pontot ért el az NFL legeredményesebb utószezonjában. játék 2009-ig. Az Eagles hét detroiti forgalomban uralta a játékot, 58–37-re nyert. Az Eagles 31 pontot szerzett a második negyedben e, és a félidőben 38–7-re vezetett. Kilenc perccel a harmadik negyedben 51–7-re növelték előnyüket. Ezt követően Detroit négy touchdownt ért el, míg az Eagles újabb.

89 pont (Indianapolis Colts vs. Kansas City Chiefs, 2013 AFC Wild Card Game) Szerkesztés

2014. január 4-én , a Colts és a Chiefs egy 2014 szombat esti NFL Wild Card rájátszás meccsen játszottak. A csapatok 89 pontot gyűjtöttek, a Colts 45–44-re nyert. A Chiefs korai második félidei érintését követően a Colts visszavágott egy 28 pontos visszatérésre, amely az NFL rájátszás történelmének második legnagyobb visszatérése.

85 pont (Cleveland Browns és Pittsburgh Steelers, 2020 Wild Card Game) Szerkesztés

A Cleveland Browns uralta az 1. negyedet, 28 megválaszolatlan pontot szerezve. A Pittsburgh Steelers az egész meccsen folytatta a harcot, de a Cleveland Browns diadalmasan diadalmaskodott (48-37).

82 pont (Houston Texans vs.Kansas City Chiefs, 2019. AFC divíziós forduló) Szerkesztés

Miután 24–0-ra lemaradt, Kansas City hirtelen eltemette a texasiakat, NFL rájátszásrekordjával 7 egymást követő touchdownt és egy mezőnygólt a következő nyolc hajtásuk felett, kezdve megdöbbentő, 28 pontos második negyed.

A nyitó birtokban Houston egy hatjátékos, 75 yardos vezetést hajtott végre, amely Deshaun Watson 54 yardos touchdown-passzával tetőzött Kenny Stillsnek a 3. és 1. mezőnyben. , ezzel korai 7–0-s vezetést szereztek a texasiaknak. A Chiefs ezután háromszor ment ki az első hajtásból, a szoros végű Travis Kelce a lehetséges első első passzot dobta a harmadik lefelé. Barkevious Mingo blokkolta Dustin Colquitt következő puntját, és Lonnie Johnson Jr. visszaszerezte, aki 10 yardot adott vissza egy olyan touchdown miatt, amely kevesebb, mint öt perc alatt 14–0-ra növelte a texasiakat.

Mindkettő után A csapatok megindultak a következő hajtásokon, a Chiefs visszatérője, Tyreek Hill elfojtotta a labdát a saját 10 yardos vonalán belül, amelyet Keion Crossen szerzett Houstonért. Két játszmával később Watson szoros végű Darren Fellst találta a végső zónában egy 4 yardos touchdownért és 21–0-s vezetésért az első negyed végén.

Ha Houston legközelebb megszerezte a labdát, 48-ra hajtottak yardok 9-ben játszanak egy 4.-ig és hüvelyk a Chiefs 13-yardos vonalán. Ahelyett, hogy megkockáztatná a konverziót, a texasiak megelégedtek Ka “imi Fairbairn” 31 yardos mezőnygóljával, amely 24 perccel feljebb emelkedik a második negyedben. Ez azonban a sikerük mértéke lenne, mivel a játék hátralévő részében 51–7-re győztek. Először Mecole Hardman adta vissza az ezt követő kick-up 58 yardot Houston 42 yardos vonalába. Ezután Patrick Mahomes dobott egy 25 yardos passzt Kelce-nek, hogy bejusson a vörös zónába, mielőtt eltalálta volna a futó Damien Williamset egy 17 yardos touchdownért. Miután Houston a következő menet során háromszor ment ki, hamis puntot próbáltak ki a 4. és 4. helyen Justin Reid közvetlen megpattanásával, akit Daniel Sorensen két yarddal hátrébb vívott, és Kansas Citynek adta a labdát a Texans 33. Johnson. Ezután passz-beavatkozásra szólították fel a labdát az ötös előtt, mielőtt Mahomes eltalálta Kelce-t a végső zónában, hogy 10-re csökkentse a hátrányt. Az ezt követő kirúgás során DeAndre Carter Sorenson találata miatt elgáncsolta a labdát, és ez pontosan belement. Kansas City Darwin Thompson karja, aki visszaadta a Houston 6-nak. Mahomes ezután kevesebb, mint négy perc alatt bedobta harmadik touchdown-passzát, másodikat Kelce-nek, így 24–21 lett az eredmény.

A 10 perc alatt birtokba vették a negyedet 2:47-el, a Chiefs egy 90 yardos vezetést hajtott végre, amely magában foglalta egy újabb passzinterferenciát Johnson ellen, míg Mahomes kétszer 35 yardot rohant, és teljesített egy pár 20 yardos passzt Hillnek és Kelce-nek.Végül, amikor a játékrészben még 44 másodperc volt hátra, Mahomes még egy öt évet dobott d érintés Kelce-hez, hogy a Chiefs megszerezze a játék első vezetését, 28–24. Mahomes négy touchdown-passza a második negyedben megkötötte az NFL utószezonbeli rekordját, amelyet Doug Williams állított be a Super Bowl XXII-ben. Fairbairn kihagyott egy 51 yardos mezőnygólt, mivel az idő lejárt a félidőben, amikor a Chiefs lett az NFL történetének első csapata, amely az első félidőben akár 20 ponttal is lemaradt, de még mindig vezetett a félidőben.

A Chiefs növeli előnyét a harmadik negyed nyitó birtokában, 7 játszmában 85 yardot tesz ki, ez a leghosszabb Sammy Watkins 48 yardos elkapása. Williams befutotta a labdát a gólvonalról, növelve előnyét 34-24-re, miután Harrison Butker kihagyta az extra pontot. Miután kényszerített egy újabb texasi puntot, a Chiefs kihasználta az újabb passz interferencia büntetést Houston ellen és egy 28 yardos befejezést Mahomestől Kelceig, hatodik egyenes labdájánál egy újabb Williams touchdown-futtatással 41–24-es vezetést szerzett 4-gyel: 39 maradt a negyedben. Houston végül elkapta a Kansas City 41 pontos futását, amikor Watson 4 passzot teljesített 80 yardon keresztül, és 5 yardos touchdown futással fejezte be a vezetést, így a harmadik negyedben 24 másodperccel 41–31 lett az eredmény.

Kansas City sorozatban hét touchdownt hajt végre, új utószezonrekordot állítva fel egy olyan hajtáson, amely 23 yardos passzt adott Kelce-hez és 28 yardos teljesítést Watkinshez, és ezzel a Houston 8-ra tette a labdát. Mahomes ekkor megtalálta Blake Bell a végső zónában, ezzel 48–31 az eredmény. Houston következő menetén lefelé fordították a labdát a Chiefs 42-nél. Egy Williams által futott pár 11 és 26 yardos nyereséggel állítja be Butker 24 yardos mezőnygólját, és 8: 06-ig maradtak, hogy Kansas álljon. A város 20 ponttal emelkedett. Houston ezután a két utolsó birtokán esett vissza a labda, utoljára pedig akkor, amikor Frank Clark elrúgta Watsont egy 17 yardos vereségért a 4. és a 8. helyen a Kansas City 8-yardos vonaláról.

Mahomes 23/35 befejezte a meccset 321 yard és öt touchdown nélkül, interception nélkül. Ő volt a vezető rohamosztó is 53 yarddal hét karikán. Kelce 10 fogást kapott 134 yardért és három touchdownt, ezzel megkötve a Super Bowl-korszak utáni szezonrekordját. Hardman 6 kickoff-visszatérést ért el 142 yardért.Williams 47 yardot rohant, 21 yardért 2 passzt fogott el, és 3 touchdownt szerzett. Watson 388 yardot és két touchdownt dobott, míg DeAndre Hopkins 118 yardot kapott kilenc elkapásból. Kansas City 24 pontos visszatérése a negyedik volt az utószezonban.

Super BowlEdit

75 pont (Super Bowl XXIX: San Diego Chargers vs. San Francisco 49ers) Szerkesztés

A legeredményesebb Super Bowl a Super Bowl XXIX volt 1995. január 29-én, amelyen az NFC bajnoka San Francisco 49ers együttesen 75 pontért győzte le az AFC bajnok San Diego Chargers csapatát 49–26-ra. Ez a Super Bowl-győzelem volt Steve Young karrierje egyetlen győzelme.

74 pont (Super Bowl LII: New England Patriots vs. Philadelphia Eagles) Edit

A második legeredményesebb A Super Bowl a Super Bowl LII volt 2018. február 4-én, amelyen az NFC bajnoka, Philadelphia Eagles együttesen 74 ponttal 41-33-ra legyőzte az AFC bajnokát és a címvédő New England Patriots csapatát. Érdemes megjegyezni, hogy többször is elmaradt PAT próbálkozás, köztük egy elmaradt mindkét csapat rúgása és 2 sikertelen 2 pontos konvertálási kísérlet az Eagles részéről, valamint egy mezőnygól kísérlet a Patriots részéről a második negyed elejének közelében, amely egyenesen eltalálta . A Patriots szerzett 33 pontja volt a legmagasabb a Super Bowlt vesztett csapatok közül a történelem során.