Lista meczów NFL z największą liczbą punktów

Sezon zasadniczyEdytuj

113 punktów (New York Giants vs. Washington Redskins, 1966) Edytuj

The Washington Redskins i New York Giants razem zdobyli 113 punktów w jednym meczu w Waszyngtonie 27 listopada 1966. The Redskins pokonali Giants 72-41. W sumie było 16 przyłożeń: 10 przez Redskinsów i 6 przez Giants, plus gol z gry rzucony przez bramkarza Waszyngtona Charliego Gogolaka na 7 sekund przed końcem. Mecz został rozegrany przed wprowadzeniem siatki za słupkiem bramki, co spowodowało strata czternastu piłek na trybunach. Trzynaście piłek zostało straconych z powodu dodatkowych punktów, a jedną przegrał Brig Owens, który rzucił piłkę w tłum po tym, jak stracił 70 jardów na przyłożenie.

106 punktów (Cincinnati Bengals vs. Cleveland Browns, 2004) Edytuj

28 listopada 2004 r. Rozgrywający Cincinnati Bengals, Carson Palmer, rzucił za 4 przyłożenia, a Rudi Johnson pobiegł za 2 kolejne wraz z rekordowym wynikiem 202 pędząc jardy, gdy Bengalczycy przeżyli 413 mijania jardów i 5 przyłożeń Kelly’ego Holcomba, pokonując Cleveland Browns 58–48, w drugim pod względem punktacji meczu w historii NFL. Deltha O „Neal oddał przechwycenie 31 jardów za przyłożenie w finale 2 minuty, aby zakończyć nadzieje na powrót do Browns ogranicz liczbę punktów.

105 punktów (Kansas City Chiefs kontra Los Angeles Rams, 2018) Edytuj

19 listopada 2018 rozgrywający Los Angeles Rams Jared Goff rzucił na 413 jardów i przyczyniło się do pięciu przyłożeń (cztery podania, jedno w pośpiechu), w tym zwycięskiego uderzenia z 40 jardów w końcówce Geralda Everetta, na który w czwartej kwarcie pozostało mniej niż 2 minuty, gdy Rams pokonali Kansas City Chiefs 54-51 w najwyższym wyniku Monday Night Football w historii NFL. W przegranej próbie rozgrywający Chiefs, Patrick Mahomes, rzucił na 478 jardów i 6 przyłożeń, ale trzykrotnie przechwytywał (jeden powrócił do przyłożenia przez liniowego obrońcy Ramsa Samsona Ebukama) i przegrał dwa fumble (jeden powrócił do przyłożenia również przez Ebukama). Gra została przypieczętowana dla Baranów, kiedy Mahomes rzucił desperacką przepustkę, która została przechwycona przez Lamarcusa Joynera. Obie drużyny razem przez czternaście przyłożeń i 1001 jardów. To jedyny mecz NFL, w którym obie drużyny zdobyły 50 punktów.

101 punktów (Oakland Raiders vs. Houston Oilers, 1963) Edytuj

Rozegrany 22 grudnia 1963 r. mecz odbył się w American Football League (AFL), ale został wchłonięty do oficjalnych rekordów NFL po fuzji NFL – AFL. Oakland Raiders pokonali Houston Oilers 52–49, uzyskując w sumie 101 punktów. Było to ósme zwycięstwo Oakland z rzędu.

Oakland placekicker Mike Mercer kopnął bramkę z gry 4:37 przed końcem w czwartej kwarcie, przerywając 49-49 remis i dając zwycięstwo Oakland. Rozgrywający Raiders Tom Flores rzucił na 407 jardów i 6 przyłożeń. Rozgrywający Oilers i przyszły Hall of Fame George Blanda przeszedł na 342 jardy i 5 przyłożeń. Szeroki odbiornik Oaklanda, Art Powell, złapał 10 podań, w sumie 247 jardów i 4 przyłożenia. Houston miało własne zagrożenie ofensywne w Willard Dewveall, który miał siedem chwytów, co dało w sumie 137 jardów i cztery przyłożenia.

101 punktów (New York Giants vs. New Orleans Saints, 2015) Edytuj

1 listopada 2015 r. drużyny New York Giants i New Orleans Saints zdobyły łącznie 101 punktów. Święci wygrali 52–49. Warto zauważyć, że rozgrywający Saints Drew Brees wyrównał rekord NFL, rzucając siedem podań przyłożenia, a rozgrywający Giants Eli Manning rzucił sześć podań przyłożenia. 13 przyłożeń między dwoma rozgrywającymi ustanowiło rekord NFL. Jedyny gol z gry padł w ostatniej grze, kiedy Saints „Kai Forbath z powodzeniem wykopał bramkę na 50 jardów, aby wygrać mecz, najdłuższy rzut w jego karierze w tamtym czasie.

99 punktów (Seattle Seahawks vs Kansas City Chiefs, 1983) Edytuj

27 listopada 1983 Seattle Seahawks pokonało w dogrywce odwiedzającego Kansas City Chiefs 51–48. Jardów na 32 prowadzących. Odbiorca szefa Carlos Carson miał siedem chwytów na 149 jardów i jedno przyłożenie. Mecz zakończył się, gdy bramkarz placek Norm Johnson wykorzystał rzut do kosza z 42 jardów z 1:46 przed końcem.

99 punktów (Denver Broncos vs. Dallas Cowboys, 2013) Edytuj

6 października 2013 roku Dallas Cowboys było gospodarzem Denver Broncos w meczu, w którym zdobyto łącznie 99 punktów, zajmując piąte miejsce w historii NFL. . Pod koniec czwartej kwarty mecz zakończył się remisem 48-48. Rozgrywający Cowboys Tony Romo (który uzyskał ponad 500 jardów podań pierwszy raz w historii serii) rzucił krytyczne przechwycenie do obrońcy Broncos, Danny’ego Trevathana, na jego własnej linii 24 jardów na 2 minuty przed końcem gry. Denver placekicker Matt Prater rzucił bramkę z pola na 28 jardów, gdy upłynął czas, dając Broncos zwycięstwo 51-48.

Rozgrywający Broncos, Peyton Manning, wykonał 33 z 42 podań na 414 jardów, wykonując 4 podania przyłożenia i 1 przechwyt. Ten występ skłonił KCNC-TV do doniesienia: „Po 5 meczach i 5 dużych zwycięstwach Broncos są na dobrej drodze, aby stać się pierwszym zespołem w historii NFL, który przekroczy 600, a może nawet 700 punktów w sezonie. najbardziej niezwykły okres pięciu meczów w historii profesjonalnej piłki nożnej. Liczby nie kłamią. To, co Manning zrobił w swoich pierwszych pięciu meczach – jego „atak” na księgi rekordów – jest po prostu bezprecedensowe. „To byłoby prawdą, ponieważ Broncos szturmem zdobyli całą drogę, zdobywając 606 punktów i ustanawiając rekord NFL pod względem zdobytych punktów w jednym sezonie.

98 punktów (Pittsburgh Steelers vs. San Diego Chargers, 1985) Edytuj

8 grudnia 1985 San Diego Chargers i Pittsburgh Steelers razem zdobyli 98 punktów w zwycięstwie 54–44 Chargers.

96 punktów (Cincinnati Bengals vs. Cleveland Browns, 2007) Edytuj

16 września 2007 r. rywale z Ohio, Cleveland i Cincinnati, walczyli o połączenie za 96 punktów, a Browns pokonali Bengalsów 51–45.

96 punktów (Miami Dolphins vs. New York Jets, 1986) Edytuj

21 września 1986, AFC East Showdown na Giants Stadium w East Rutherford w New Jersey, New York Jets gościł Miami Dolphins, łącząc 96 punktów, a Jets pokonali Dolphins w dogrywce 51–45.

Konkurs zawierał 1,066 jardów połączonego ataku, 59 pierwszych prób i 93 prób podania. Rozgrywający Dolphins, Dan Marino, miał 448 jardów w powietrzu i sześć podań osobistych najlepszego przyłożenia, podczas gdy sygnalizujący Jets Ken O „Brien rzucił na 479 jardów i 4 podania przyziemienia. Strzelanina dobiegła końca, gdy szeroki odbiornik Jetsa, Wesley Walker, złapał 43-metrowe przyłożenie bombą O „Briena po dogrywce, jego czwarta część meczu. Walker skończył z 6 zaczepami na 179 jardów. Korpus odbierający Dolphins był prowadzony przez „Marks Brothers”, Mark Duper i Mark Clayton, łącząc na 328 jardów odbioru i 3 przyziemienia.

95 punktów (Washington Redskins kontra Green Bay Packers, 1983) Edytuj

17 października 1983 r. Redskins i Packers zagrali w poniedziałkowy wieczór, a Packers wygrali 48–47, łącznie 95 punktów. Zawodnik Redskins, Mark Moseley, nie trafił w bramkę w ostatnich sekundach, zapewniając zwycięstwo Packers.

95 punktów (Tampa Bay Buccaneers kontra Los Angeles Rams, 2019) Edytuj

Włącz 29 września 2019 roku Buccaneers i Rams spotkali się w Los Angeles Memorial Coliseum w 4 tygodniu sezonu. The Rams weszli do gry z rekordem 3-0, podczas gdy Buccaneers wyszli na 1-2. Buccaneers przegrywali z Baranami, którzy osiągnęli Super Bowl w poprzednim sezonie za 9,5 punktu. Jednak Buccaneers wygrali 55-40 z ich rozgrywającym Jameisem Winstonem, rzucając na 385 jardów i cztery przyłożenia. Rozgrywający drużyny Rams, Jared Goff, wykonał 45 podań (prawie cały czas t) z 68 prób (t-3. w skali całego czasu) na 517 jardów (t-8. najbardziej wszechczasów), przegrywając.

PlayoffsEdit

96 punktów (Green Bay Packers vs. Arizona Cardinals, 2009 NFC Wild Card Game) Edytuj

W play-offach 2009–10 Cardinals i Packers razem zdobyli 96 punktów w 51 –45 dogrywek Arizony wygrywa, kiedy w defensywie Cardinals Michael Adams zwolnił rozgrywającego Packers Aarona Rodgersa i liniowego Cardinalsa Karlosa Dansby’ego. vs Philadelphia Eagles, 1995 NFC Wild Card Game) Edytuj

W meczu play-off 30 grudnia 1995 Philadelphia Eagles i Detroit Lions zdobyły 95 punktów w tym sezonie, który był najwyższym wynikiem w NFL. do 2009 roku. Eagles zdominował mecz w siedmiu obrotach w Detroit, wygrywając 58–37. The Eagles zdobyli 31 punktów w drugiej kwarcie. e, i prowadził 38-7 w przerwie. Przedłużyli prowadzenie do 51-7 na dziewięć minut przed końcem trzeciej kwarty. Następnie Detroit zdobyło cztery przyłożenia, a Eagles dodały kolejne.

89 punktów (Indianapolis Colts vs. Kansas City Chiefs, 2013 AFC Wild Card Game) Edytuj

4 stycznia 2014 Colts and the Chiefs zagrali w sobotni wieczór 2014 NFL Wild Card playoff. Zespoły zdobyły 89 punktów, a Colts wygrywali 45–44. Po przyziemieniu Chiefs na początku drugiej połowy Colts powrócili po 28-punktowy comeback, drugi co do wielkości powrót w historii playoffów NFL.

85 punktów (Cleveland Browns vs. Pittsburgh Steelers, 2020 Wild Card Game) Edytuj

Cleveland Browns zdominował pierwszą kwartę, zdobywając 28 punktów bez odpowiedzi. Pittsburgh Steelers kontynuowali walkę przez cały mecz, ale Cleveland Browns triumfowali (48-37).

82 punkty (Houston Texans vs.Kansas City Chiefs, runda dywizji AFC 2019) Edytuj

Po stracie z tyłu 24-0, Kansas City nagle pogrzebał Teksańczyków rekordem NFL playoff 7 kolejnych przyłożeń i bramką z gry w ciągu następnych ośmiu jazd, zaczynając od szokująca, 28-punktowa druga kwarta.

W pierwszym posiadaniu Houston przejechał sześć zagrań na 75 jardów, którego kulminacją było podanie Deshauna Watsona z przyziemienia z 54 jardów do Kenny’ego Stillsa na 3 i 1 , dając Teksańczykom wczesne prowadzenie 7-0. W pierwszej rundzie Chiefs odpadli po trzech i więcej, a ostry koniec Travis Kelce porzucił potencjalne pierwsze podanie z trzeciej próby. Kolejny punt Dustina Colquitta został zablokowany przez Barkeviousa Mingo i odzyskany przez Lonnie Johnson Jr., który oddał go 10 jardów po przyłożeniu, które dało Teksańczykom przewagę 14-0 w mniej niż pięć minut gry.

Po obu Powracający z Chiefów, Tyreek Hill, zdeponował piłkę na swojej 10-jardowej linii, którą odzyskał Keion Crossen dla Houston. Dwie zagrania później Watson znalazł Darren Fells w strefie końcowej w strefie końcowej, po 4-jardowym przyłożeniu i prowadzeniu 21-0 pod koniec pierwszej kwarty.

Następnym razem, gdy Houston złapał piłkę, pojechali 48. jardów w 9 do 4 i cali na 13-jardowej linii Chiefs. Zamiast ryzykować konwersję, Teksańczycy zdecydowali się na to, że bramka Ka „imi Fairbairn” z pola z 31 jardów poprawiła się o 24 minuty w drugiej kwarcie. Jednak byłby to zakres ich sukcesu, ponieważ do końca gry uzyskali wynik 51-7. Najpierw Mecole Hardman oddał wynik 58 jardów na linię 42 jardów w Houston. Następnie Patrick Mahomes rzucił podanie z 25 jardów do Kelce, aby dostać się do czerwonej strefy, po czym uderzył w plecy Damiena Williamsa, który przyłożył 17 jardów. Po tym, jak Houston wypadł 3 i out podczas ich następnej jazdy, próbowali fałszywego puntu na 4 i 4 z bezpośrednim snapem do Justina Reida, który został zablokowany przez Daniela Sorensena dwa jardy przed końcem, dając Kansas City piłkę na Texans 33. Johnson został następnie wezwany do interferencji z podaniem, aby umieścić piłkę na piątce, zanim Mahomes uderzył Kelce w strefie końcowej, co zmniejszyło deficyt do 10. Podczas kolejnego wykopu, DeAndre Carter bezradny piłka po uderzeniu Sorensona i trafiła prosto do ramiona Darwina Thompsona z Kansas City, który wrócił na Houston 6. Następnie Mahomes rzucił swoje trzecie podanie przyziemienia w mniej niż cztery minuty, a drugie do Kelce, uzyskując wynik 24–21.

Obejmując posiadanie własnej 10 z 2:47 do końca kwarty, Chiefs udali się na 90-jardową jazdę, która obejmowała kolejną ingerencję w Johnsona, podczas gdy Mahomes rzucił się dwa razy na 35 jardów i wykonał parę 20-jardowych podań do Hilla i Kelce W końcu, mając 44 sekundy do końca połowy, Mahomes rzucił kolejne pięć lat d przyłożenie do Kelce, aby Chiefs po raz pierwszy prowadził w meczu, 28-24. Cztery podania Mahomesa w drugiej kwarcie zremisowały posezonowy rekord NFL ustanowiony przez Douga Williamsa w Super Bowl XXII. Fairbairn nie trafił do bramki z boiska z 51 jardów, ponieważ czas minął w połowie, kiedy Chiefs stał się pierwszym zespołem w historii NFL, który stracił aż 20 punktów w pierwszej połowie, ale nadal prowadzi po połowie.

Chiefs poszerzyli swoją przewagę po otwarciu trzeciej kwarty, pokonując 85 jardów w 7 meczach, najdłuższym 48-metrowym złapaniu Sammy Watkinsa. Williams pobiegł piłkę z linii bramkowej, zwiększając przewagę do 34-24 po tym, jak Harrison Butker nie trafił w dodatkowy punkt. Po wymuszeniu kolejnego puntu Teksańczyka Chiefs wykorzystał kolejną karę za utrudnianie podania przeciwko Houston i zakończenie 28 jardów z Mahomesa do Kelce, strzelając gola na szóstym posiadaniu z rzędu z kolejnym przyziemieniem Williamsa, dając im prowadzenie 41-24 z 4: 39 zostało w kwartale. Houston w końcu zatrzasnął 41-punktowy bieg Kansas City, kiedy Watson wykonał 4 podania na 80 jardów i zakończył jazdę 5-jardowym przyziemieniem, dzięki czemu wynik 41-31 na 24 sekundy do końca trzeciej kwarty.

Kansas City wykonałoby siedem przyłożeń z rzędu, ustanawiając nowy rekord posezonowy podczas jazdy, która obejmowała 23-jardowe podanie do Kelce i 28-metrowe zakończenie do Watkinsa, trafiając piłkę na Houston 8. Następnie Mahomes znalazł Blake Bell w strefie końcowej, co daje wynik 48–31. Podczas następnej jazdy Houston, odwrócili piłkę po upadku na Chiefs 42. Para przebiega przez Williamsa, aby zyskać 11 i 26 jardów, aby ustawić bramka Butkera na 24 jardów z 8:06 przed końcem Kansas. City przewyższyło 20 punktów. Houston następnie przewrócił piłkę po dwóch ostatnich posiadłościach, ostatnim, gdy Frank Clark zwolnił Watsona, przegrywając 17 jardów na 4 i 8 z 8-jardowej linii w Kansas City.

Mahomes zakończył mecz 23/35, zdobywając 321 jardów i pięć przyłożeń bez przechwyceń. Był także wiodącym rusher z 53 jardami na siedmiu prowadzących. Kelce miał 10 chwytów na 134 jardy i trzy przyłożenia, pobierając rekord posezonowy z czasów Super Bowl. Hardman miał 6 odbić z kickoffa na 142 jardy.Williams rzucił się na 47 jardów, złapał 2 podania na 21 jardów i zdobył 3 przyłożenia. Watson rzucił na 388 jardów i dwa przyłożenia, podczas gdy DeAndre Hopkins miał 118 jardów na dziewięciu łapach. 24-punktowy powrót Kansas City był czwartym co do wielkości w historii po sezonie.

Super BowlEdit

75 punktów (Super Bowl XXIX: San Diego Chargers vs. San Francisco 49ers) Edytuj

Najwięcej punktów w Super Bowl zdobył Super Bowl XXIX 29 stycznia 1995 r., w którym mistrz NFC San Francisco 49ers pokonał mistrza AFC San Diego Chargers 49–26, uzyskując łącznie 75 punktów. Zwycięstwo w Super Bowl było jedynym zwycięstwem Steve’a Younga w jego karierze.

74 punkty (Super Bowl LII: New England Patriots vs. Philadelphia Eagles) Edytuj

Drugi najwyższy wynik Super Bowl to Super Bowl LII 4 lutego 2018 roku, w którym mistrz NFC Philadelphia Eagles pokonał mistrza AFC i broniącego tytułu New England Patriots 41-33, uzyskując łącznie 74 punkty. Warto zauważyć, że było wiele nieudanych prób PAT, w tym jedno nieudane kopnięcie obu drużyn i dwie nieudane 2-punktowe próby konwersji Eagles oraz próba rzutu karnego od Patriotów w okolicach początku drugiej kwarty, która trafiła w pion. . 33 punkty, które zdobyli Patriots, były najwyższymi w historii przegranej drużyny Super Bowl.