Końcowy wynik USC kontra Notre Dame, podsumowanie: trojany atakują, ale nie przebijają

Sobotni wynik USC vs. Notre Dame był bliższy niż oczekiwano, nawet jeśli wyniki trojanów nie były. Przegrali z Irlandczykiem 30-27.

Dla USC z Notre Dame zawsze był to ciężki wypad, ponieważ zmierzyli się z pierwszą dziesiątką drużyny w South Bend.

Trojany trzymały się blisko, spychając Irlandczyków na krawędź, ale ostatecznie nie byli w stanie dokończyć niezadowolonej stawki, spadając 30-27.

Najważniejsze: USC otworzyło gra z energią. Chociaż pierwsze dwa przejazdy przestępcy zakończyły się niepowodzeniem, trojany dobrze poruszyły piłkę, zanim uderzyły z szansą na zmianę pozycji na boisku.

Przełom nastąpił, gdy gra w rundy się rozpoczęła, a USC znalazło się w zasięgu Chase McGrath aby kopnąć z 40-jardowego gola z pola na prowadzenie 3-0.

W międzyczasie obrona sprawiła, że rozgrywający Notre Dame Ian Book czuł się nieswojo podczas prób otwarcia, eliminując Irlandczyka o jedną czwartą.

To nie miało trwać długo.

W drugiej kwarcie przestępstwo USC nie było w stanie wytrzymać jazdy, a specjalne zespoły nie były w stanie skutecznie odwrócić pola z powodu słabego pokrycia łodzią, i obrona niezdolna do zakończenia ataku. W rezultacie Book znalazł Cole’a Kmeta na wąskiej końcówce na 10-jardowe przyłożenie na początku okresu, po czym szeroki odbiornik Braden Lenzy uderzył na zewnątrz na rewersie i minął obrońców USC, uzyskując wynik 51 jardów.

Pierwsza połowa zakończyła się workiem Johna Houstona, który przytrzymał Irlandczyka do kosza z 45 jardów, zapewniając prowadzenie 17-3 do przerwy.

Obie drużyny wymieniły się bramkami z gry, aby rozpocząć drugą połowę zanim USC sprawiło, że było to interesujące, gdy Kedon Slovis użył fałszywej akcji, aby złagodzić obronę po podaniu z przyłożeniem 38 jardów do Amon-Ra St.Brown.

Wątpliwy ostry atak przechodniów na późniejszą Notre Dame posiadanie piłki przedłużyło jazdę i spowodowało, że irlandzki gol z gry poprawił ich przewagę do 10 punktów.

Jednak ataki trojańskie zareagowały najlepszą jazdą tego wieczoru, w tym 25-jardową jazdą po Markese Stepp, Tyler Vaughns złapał toe-tap na linii bocznej i zakończył przyziemieniem do Vaughnsa z pięciu jardów, aby przejść do bramki na 23-20.

Notre D ame odpowiedział 14-minutową, prawie siedmiominutową jazdą zakończoną ośmiominutową walką Booka o przyłożenie, aby przywrócić ich 10-punktową przewagę.

Z biegiem czasu Slovis poprowadził własną strzelaninę dać szansę swojemu zespołowi. Stepp z pomocą lewego obrońcy Alijaha Vera-Tuckera pokonał dwa jardy przyłożenia.

Wszystko sprowadziło się do kopnięcia z boku, kiedy Trojany prowadzili 30-27 z nieco ponad minutą przed meczem. Notre Dame doszedł do siebie i rzucił się na kolana, by biec z biegiem czasu, nie bez kontrowersji, gdy irlandzki trener Brian Kelly był na boisku podczas kopnięcia.

Na wynos: Trojany są tym, za kogo myśleliśmy.

Naraz USC grało ostro, nigdy nie zrezygnowało i rzuciło wyzwanie drużynie rankingowej na trasie.

W tym samym czasie trojany były niechlujne w walce, podatne na biegającego rozgrywającego. , czasami bezsilny w ataku i ostatecznie dawał za mało, za późno.

W próżni trzypunktowa strata na trasie jako 10-punktowy słabszy nie jest czymś, z czego można się wyśmiewać. Może to być nawet występ, z którego można być dumnym.

Ale USC nie gra w próżni. Bawią się pamięcią o podobnych spektaklach, które ostatecznie okazały się niewystarczające. Kiedy w sezonie spadłeś do 3: 3, moralne zwycięstwa już nie istnieją. Są tylko wygrane i przegrane. To było drugie.

To była również stracona szansa. Trojany udowodniły, że mogą walczyć z Notre Dame, ale nie będą miały z tego powodu nic do pokazania.

Wszystko, na co mogą liczyć, to użyć tej samej walki i talentu do walki o Pac-12 South.

Zawodnik: Markese Stepp, który prowadził USC z 82 jardami na 10 prowadzących, włączając imponujące przyłożenie z dwóch jardów. Jego potężny styl pędu sprawił, że stał się najbardziej konsekwentną bronią ofensywną USC.

Następnie: USC powróci do Koloseum na Homecoming przeciwko Arizonie w następną sobotę z Pac-12 South naprawdę w równowadze.