Bucks pokonał Heat, ustanowił rekord NBA pod względem zdobytych trzech punktów w meczu z 29

Associated Press 29 grudnia 2020 r., 21:52

MIAMI – w niedzielę, Milwaukee Bucks przetrwali swój najgorszy 3-punktowy wysiłek od nieco ponad roku.

We wtorek ustanowili rekord NBA w trzech meczach.

Idź.

Bucks pobili we wtorek wieczorem rekordowe 29 3-punktowe rzuty w swoim 144-97 po panującym mistrzu Konferencji Wschodniej, Miami Heat. Strzelili 29 za 51 zza łuku, dwie noce po 7 za 38 w przegranej z Nowym Jorkiem.

Milwaukee użył 13 graczy, a 12 uzyskało co najmniej jednego za 3 – jedyną osobę, która tego nie zrobiła. Nie dostałem się na tę listę jako dwukrotny panujący MVP Giannis Antetokounmpo, co przejdzie jako nic więcej niż interesujący przypis w historii Bucks. Khris Middleton miał cztery 3 na swojej drodze do 25 punktów, Jrue Holiday zdobył sześć 3 w swoim 24-punktowym meczu, a Donte DiVincenzo był 5-za-6 od głębokiego do finiszowego z 17 punktami.

Antetokounmpo miał tylko dziewięć punktów. Nie miało to większego znaczenia. Wszystko inne było dla Milwaukee statystyką.

Rekordzistę pobił Sam Merrill, który zajął 28. miejsce za 3, pozostając 6:07, dając Bucksowi prowadzenie 131-86.

Poprzedni rekord dla 3 w meczu to 27, ustanowiony przez Houston Rockets w starciu z Phoenix Suns 7 kwietnia 2019 roku. Poprzedni rekord Milwaukee to 22, przeciwko Sacramento 4 listopada 2018 roku. mecz z Miami był 24, 5 lutego przeciwko Los Angeles Clippers.

Tyler Herro zdobył 23 punkty dla Heat. Jimmy Butler z Miami nie zagrał w meczu ze skręconą prawą kostką.

To była największa wygrana w historii Bucks’a, przekraczając 39-punktową przewagę w Nowym Jorku 10 kwietnia 1987 roku. druga najgorsza strata w historii ciepła; przegrali 138-91 z Patem Rileyem i Los Angeles Lakers w ósmym meczu pierwszego sezonu Miami.

TIP-INS

Bucks: Milwaukee miał 16 3 do przerwy, najwięcej jakiejkolwiek połowy w historii zespołu. Bucks mieli 14 na pół w czterech okazjach (trzy pierwsze połowy, jedna sekunda). … Ostatnie trzy mecze Bucksów zostały rozstrzygnięte na długo przed końcowym sygnałem, kiedy w Boże Narodzenie pokonali Golden State o 39, a w niedzielę przegrali o 20 w Nowym Jorku.

Bieg: 32 punkty Deficyt po przerwie był drugim najgorszym w historii zespołu, z 33-punktowym dołkiem 8 marca 1989 roku, kiedy Riley i Lakers prowadzili w pierwszym roku Heat 76-43 w przerwie. … Herro miał 20 punktów do przerwy, pierwszy raz w swojej młodej karierze.

WITAMY W POWROTACH

Na trybunach Heat znajdowało się około 100 osób, wszyscy byli to rodzina i przyjaciele zawodników i pracowników. „Myślę, że to jest bodziec dla rodziny, tylko po to, by móc poczuć się normalnie i mieć realną możliwość wspierania swoich bliskich” – powiedział trener Heat Erik Spoelstra, którego żona Nikki siedziała na siedzeniach.

KONIEC SERII

Antetokounmpo 108 meczów z rzędu w sezonie regularnym – i łącznie 132 mecze – z co najmniej 10 punktami zakończonymi. Po raz pierwszy od 13 lutego 2017 roku zagrał mniej punktów. niż 10 punktów, a Bucks i tak wygrali.