Igen, az USC-nek 7 meccses győzelmi sorozata van Ohio állam felett, amely 1975-ig nyúlik vissza.

Gyűjtsétek össze, gyerekek, és elmesélek egy mesét arról, amikor Ohio állam nem tudta legyőzni Michigant. Lehet, hogy ez messze elhozottnak tűnik, de Ohio állam John Cooper 1988–2000-es hivatali idejében kétszer is megverte Michigant. Mondanom sem kell, hogy Ohio állam véget vetett az aszálynak tekintélyével.

A következő hegymászó hegy egy SEC-ellenfél elleni játék megnyerése volt. Jim Tressel első idénye vereséggel zárult Dél-Karolinától. Ezután eldobja a bajnoki mérkőzéseket Floridába és az LSU-ba. Ezt Cooper ötmeccses veszteségsorozatra kötötte, és létrejött az “Ohio State nem képes felvenni a versenyt a déli sebességgel” mém. Tressel befejezte Arkansas elleni sorozatát vezetőedzői meccsén, bár a felhő alatt egy botrány, amely a munkájába kerül. Aztán Urban Meyer 2014-ben megverte Alabamát országos címig, és a SEC mémjét eltemették. a kudarcok harmadik sora: Ohio State sorozatban hetet veszített az USC-vel szemben.

Ohio State és az USC minden idők legjobb 10 között szerepel a Winsipedia által követett 12 kategória mindegyikében, Ohio kivételével State a tálcameccsek alatt elért csúcstalálkozója. 500 alatt van. De a trójaiak birtokolják a Buckeyes-t, mióta egy Ohio State Rose Bowl győzött az 1973-as szezon végén (és némi nézeteltérés volt, hogy Ohio State-nek az első meccsen kell-e játszania). hely).

Ezt a játékot az egyetemi futball jogdíj vitatja, de csak a House Trojan hozta létre a katonai dominanciát huzamosabb ideig a House Buckeye felett.

1968-73: A prológ

Kezdjük történetünket 50 évvel ezelőtt, 1968-ban, amikor Ohio State és az USC 14 év óta először találkoztak a Rose Bowl-ban. A csapatok az alapszakaszban négy alkalommal találkoztak a köztes időszakban, a hazaiak mind a négyszer nyertek.

1968-ban Woody Hayes elhozta híres másodéves osztályát Pasadenába, amely az Ohio State-be fordult. az 1967-es 6-3-as csapattól az 1968-ban a legmagasabb rangú csapatig. John McKay USC-je a 2. helyen állt, egyetlen hiba a Notre Dame-tal. Heisman-díjas O.J. Simpson, aki éppen az UCLA ellen teljesített korosztályos teljesítményt. A dolgok remekül kezdődtek O.J. (80 yardos touchdown futott az első félidőben), majd összeomlott (a második félidőben két botlás).

A csapatok 1973-ban és 1974-ben back-to-back Rose Bowls-ban találkoztak, kereskedési lefújási győzelmekkel. . Az USC 42–17-re nyert 1972-ben, ezzel behozva a veretlen szezont országos címmel. Sam Cunningham négy touchdownt szerzett, mindezt a második félidőben. Ohio állam a következő évben visszaadta a szívességet, 21–14-es harmadik negyedéves hátrányból 42–21-es győzelmet aratott négy megválaszolatlan touchdown mellett.

És Ohio State utoljára verte meg az USC-t.

1975-85: Rose Bowl Drama

Az USC a következő 11 szezonban háromszor találkozik Ohio Állammal, mindezt Pasadenában. A három meccset összesen öt pont döntötték el. És a trójaiak mindhármat megnyerték.

A trójaiak oda-vissza játékot nyertek. Három vezetés-változtatással a negyedik negyedben (sok az alacsony pontszámú korszakban) a trójaiak ütöttek utoljára, mivel Pat Haden megtalálta McKay fiát touchdownra, Shelton Diggs-t pedig a győztes kétpontos konverzióra. Élvezze a futáson alapuló bűncselekmény két perces gyakorlását a klip végén:

Öt évvel később Bruce veretlen Ohio állam csapatát hozta Pasadenába. Ismét Ohio állam vezetett a negyedik negyedben, és ismét nem tudta tartani. Charles White ezúttal kárt okozott, 1:32 hátralévő ponttal megszerezte a továbbjutást (és ezúttal valóban átlépte a gólvonalat a labdával). Élvezze Dick Enberg néhai hangjait:

És öt évvel ezután Bruce ismét egy ohiói állam egyik kedvelt csapatát hozta Pasadenába. Ebben a játékban az USC 20-9-re vezetett, Ohio State háromra csökkentette az előnyt, de az előző két találkozón szereplő USC-vel ellentétben Ohio State késői hajtása azzal zárult, hogy a labdát kiütötték Mike Tomczak kezéből, majd egy befejezetlenség. Élvezze ebben a klipben a jövőbeli NFL-sztár, Cris Carter célpontjainak gyengeségét a Buckeyes utolsó versenyén.

És éppúgy, Ohio államnak három meccses vesztes sorozata volt az USC-vel szemben.

1989-2009: “Utter szemét”

Ohio State és az USC 1989-90-re terveztek otthoni és otthoni sorozatot. Ohio State Cooper vezetésével épített, miközben Larry Smith USC-je elvesztette a tudását a Pac-10-től Don James Washingtonig, de a szerencsét váltók nem tükröződtek a két találkozón. A trójaiak a Buckeyes csapatát 42-3-ra a Colosseumban és 35-26-ot az Ohio Stadionban kezelték. A sorozat legemlékezetesebb eseménye Cooper volt, az 1990-es játéknak korán véget kell vetnie annak ellenére, hogy csapata kilenc ponton belül zárkózott be.

A 2008-as és 2009-es találkozók lényegesen nagyobb érdeklődést váltottak ki. Az USC a Pete Carroll dinasztikus időszakban volt, míg Ohio állam Tressel volt domináns a Nagy Tízben.Az USC a 2003-as és a 2004-es szezonban elnyerte az országos címet, majd a 2005-ös szezonban elbukott egy szűk címmérkőzést. Ohio State a 2006-os és a 2007-es szezonban címmérkőzéseket vívott.

Az USC elszabadult győzelmet aratott 2008-ban. A Todd Boeckman és a pályakezdő Terrelle Pryor közé szorult Ohio State nem tudott mozdulni Carroll védelmére, míg Mark Sanchez darabokra vágta Ohio államot. A játék 35-3-ra végződött Carroll, egykori Buckeyes asszisztens kegyelmének köszönhetően, akinek csapata nem kapott gólt a negyedik negyedben.

2009 teljesen más volt. Most az USC-t egy igazi gólya: Matt Barkley védte. Ohio State otthon volt, és a 2008-as szezon nagy részét kezdő Pryor vezette. És a Buckeyes nyert volna, ha Tressel olyan támadást alkalmaz, amely kihasználhatja Pryor futóképességét. Néhány kiemelés Chris Brown Tressel játéktervének kizsigereléséből:

• Az “Ohio State” játékterve a trójaiak ellen teljes szemét volt, és nem teljesítette minden játékterv első számú követelményét: Helyezze a játékosait a sikerhez. ”
  • ” nem elég jó taktikus a nemzeti elit ellen, aki gyakorlatilag mindenkivel ellentétben, akivel szemben konferenciáján tervez, tehetséggel áll hozzá az Ohio State-hez ” s ez az egyetlen olyan játék, ahol az edzés valóban számít. ”
  • „ A futball lehet, hogy csak játék, de ha a tehetségeket elvesztegetik feletteseik kezdetén keresztül, akkor mindig túl sokat kell viselni. ”
  • ” A túlértékelt Sweatervest szenátor lényegében az egyik legfontosabb taktikai előnyét adta el azzal, hogy nem értette a kényszerjátékok fogalmát. “

Az USC 18-15-re nyert egy késői Barkley-hajtás. Két szezonon belül Carroll és Tressel is eltűnik az NCAA-vizsgálatok közvetlen vagy közvetett eredményeként.

Az Ohio State végül Meyer-t alkalmazta edzőjének, és egy touchdown-favorit, hogy befejezze hét meccses veszteségsorozatát a trójaiak. Az USC Carroll helyett Lane Kiffin, majd Steve Sarkisian, most pedig Clay Helton állt be. Heltont vádolják egy olyan szakasz folytatásával, amelyet McKay kezdett el az 1970-es években.

Ha nem tud, akkor egy másik Ohio állam mémje meghal.