Tak, USC ma od 1975 roku passę 7 zwycięstw nad stanem Ohio.

Zbierzcie rundę, dzieci, a opowiem wam historię, kiedy Ohio State nie mogło pokonać Michigan. To może wydawać się naciągane, ale Ohio State dwukrotnie pokonało Michigan za kadencji Johna Coopera w latach 1988-2000. Nie trzeba dodawać, że stan Ohio zakończył tę suszę autorytetem.

Następną górą, na którą trzeba było się wspiąć, było zwycięstwo w meczu z przeciwnikiem z SEC. Pierwszy sezon Jima Tressela zakończył się porażką z Karoliną Południową. Następnie zrzuciłby mistrzostwa na Florydę i LSU. To zostało dodane do serii przegranych pięciu meczów przez Coopera i powstał mem „Ohio State nie może konkurować z Southern speed”. Tressel zakończył passę przeciwko Arkansas w swoim ostatnim meczu jako główny trener, choć pod chmurą skandal, który kosztowałby go pracę. Następnie Urban Meyer pokonał Alabamę w drodze do krajowego tytułu w 2014 roku, a mem SEC został pogrzebany.

W Cotton Bowl w 2017 roku Buckeyes mają szansę zakończyć trzeci ciąg niepowodzeń: stan Ohio przegrał siedem z rzędu z USC.

Stan Ohio i USC znajdują się w pierwszej dziesiątce wszechczasów w każdej z 12 kategorii śledzonych przez Winsipedię, z wyjątkiem Ohio Rekord stanu w grach w miskę poniżej 0,500. Ale trojany były właścicielami Buckeyes od czasu wygranej w Ohio State Rose Bowl pod koniec sezonu 1973 (i była pewna różnica zdań co do tego, czy Ohio State powinien zagrać w tej grze w pierwszej miejsce).

To jest gra, w którą walczą członkowie rodziny królewskiej futbolu uniwersyteckiego, ale tylko House Trojan ustanowił dominację militarną e nad House Buckeye przez dłuższy czas.

1968-73: The Prologue

Zacznijmy naszą historię 50 lat temu, w 1968 roku, kiedy Ohio Stan i USC spotkali się w Rose Bowl po raz pierwszy od 14 lat. Zespoły spotkały się cztery razy w sezonie zasadniczym w międzyczasie, a gospodarze wygrywali wszystkie cztery razy.

W 1968 roku Woody Hayes przywiózł swoją słynną klasę drugiej klasy do Pasadeny, która zmieniła stan Ohio. z zespołu 6-3 w 1967 roku do najwyższej drużyny w 1968 roku. USC Johna McKaya był nr 2, a remis z Notre Dame to jedyna wada. Miał zwycięzcę Heismana O.J. Simpson, który właśnie przez wieki grał przeciwko UCLA. Zaczęło się świetnie dla O.J. (80-jardowy przebieg przyziemienia w pierwszej połowie), a następnie rozpadł się (dwa fumble w drugiej połowie).

Następnie zespoły spotkały się w Rose Bowls jeden po drugim w 1973 i 1974 roku. . USC wygrał 42-17 w 1972 roku, aby zakończyć niepokonany sezon tytułem mistrza kraju. Sam Cunningham zdobył cztery przyłożenia, wszystkie w drugiej połowie. Stan Ohio odwdzięczył się w następnym roku, zamieniając deficyt 21-14 trzeciego kwartału w zwycięstwo 42-21 z czterema przyłożeniami bez odpowiedzi.

I to jest ostatni raz, kiedy Ohio State pokonało USC.

1975-85: dramat Rose Bowl

USC miał spotkać się z Ohio State trzy razy w ciągu następnych 11 sezonów, wszystkie w Pasadenie. W trzech meczach rozstrzygnięto w sumie pięć punktów. A trojany wygrały wszystkie trzy.

Trojany wygrały tę iz powrotem. Z trzema zmianami prowadzenia w czwartej kwarcie (dużo w erze niskiej punktacji), trojany uderzyły ostatnie, gdy Pat Haden znalazł syna McKaya do przyłożenia i Sheltona Diggsa do zwycięskiej konwersji za dwa punkty. Ciesz się majestatem dwuminutowego ćwiczenia ataku polegającego na bieganiu na końcu tego klipu:

Pięć lat później Bruce przywiózł do Pasadeny niepokonany zespół ze stanu Ohio. Stan Ohio ponownie prowadził w czwartym kwartale i znowu nie mógł go utrzymać. Tym razem szkoda wyrządził Charles White, zdobywając przyłożenie na start, pozostawiając 1:32 (i tym razem faktycznie przekroczył linię bramkową z piłką). Ciesz się dulcetowymi dźwiękami zmarłego Dicka Enberga:

A pięć lat później Bruce ponownie sprowadził ulubiony zespół z Ohio State do Pasadeny. W tym meczu USC wyszło na prowadzenie 20-9, Ohio State zmniejszyło prowadzenie do trzech, ale w przeciwieństwie do USC w dwóch poprzednich spotkaniach, późna jazda Ohio State zakończyła się wybiciem piłki z ręki Mike’a Tomczaka, a następnie niekompletność. Ciesz się w tym klipie brakiem celów dla przyszłej gwiazdy NFL, Crisa Cartera na ostatnim dysku Buckeyes.

I tak po prostu Ohio State miało trzy mecze przegranych z USC.

1989-2009: „Kompletne bzdury”

Stan Ohio i USC zaplanowały serię w domu i domu na lata 1989-90. Stan Ohio budował pod rządami Coopera, podczas gdy USC Larry’ego Smitha traciło kontrolę nad Pac-10 do Don James 'Washington, ale te zmieniające się losy nie znalazły odzwierciedlenia w dwóch spotkaniach. Trojanie poradzili sobie z Buckeyes 42-3 w Coliseum i 35-26 na Ohio Stadium. Najbardziej pamiętnym wydarzeniem w serii było pozwolenie Cooperowi mecz z 1990 roku zakończył się wcześniej, mimo że jego drużyna zamknęła się poniżej dziewięciu punktów.

Spotkania w 2008 i 2009 roku cieszyły się znacznie większym zainteresowaniem. USC znajdowało się w okresie dynastii Pete’a Carrolla, podczas gdy stan Ohio był poniżej Tressel dominował w Wielkiej Dziesiątce.USC zdobyło tytuł mistrza kraju w sezonach 2003 i 2004, a następnie przegrało wąski mecz o tytuł w sezonie 2005. Ohio State zdobyło tytuł mistrza w sezonach 2006 i 2007.

USC odniosło zwycięstwo w 2008 roku. Stan Ohio, złapany pomiędzy Toddem Boeckmanem i studentem pierwszego roku Terrelle Pryor, nie mógł się ruszyć w obronie Carrolla, podczas gdy Mark Sanchez rozciął stan Ohio na kawałki. Mecz zakończył się wynikiem 35-3 dzięki łasce Carrolla, byłego asystenta Buckeyesa, którego zespół nie strzelił gola w czwartej kwarcie.

Rok 2009 był zupełnie inny. Teraz USC był rozgrywany przez prawdziwego studenta pierwszego roku: Matta Barkleya. Stan Ohio był u siebie i prowadził go Pryor, który rozpoczął większość sezonu 2008. A Buckeyes wygrałby, gdyby Tressel zastosował atak, który mógłby wykorzystać zdolność biegania Pryora. Kilka uwag z patroszenia planu gry Tressel przez Chrisa Browna:

• Plan gry „Ohio State” przeciwko trojanom był kompletną bzdurą i nie spełniał wymagania nr 1 każdego planu gry: Postaw swoich graczy na pozycji, aby odnieść sukces. ”
  • „ nie jest wystarczająco dobrym taktykiem, aby wygrać z krajową elitą, która w przeciwieństwie do praktycznie każdego, z kim planuje na swojej konferencji, ma talent dorównujący Stanowi Ohio ” s, a to jedyne gry, w których coaching naprawdę ma znaczenie. ”
  • „ Piłka nożna może być po prostu grą, ale widok talentu zmarnowanego w początkach ich przełożonych zawsze będzie zbyt trudny do zniesienia. ”
  • „ Przeceniony senator Sweatervest zasadniczo zdradził jedną ze swoich najważniejszych przewag taktycznych, nie rozumiejąc koncepcji gry z ograniczeniami ”.

USC wygrał 18-15 na późna jazda Barkley. W ciągu dwóch sezonów zarówno Carroll, jak i Tressel zniknęliby w wyniku bezpośrednich lub pośrednich dochodzeń NCAA.

Ohio State ostatecznie zatrudniło Meyera jako trenera i jest faworytem przyziemienia, który zakończy serię siedmiu przegranych meczów trojany. USC zastąpił Carrolla Lane Kiffin, następnie Steve Sarkisian, a teraz Clay Helton. Helton jest oskarżony o kontynuowanie odcinka zapoczątkowanego przez McKaya w latach 70. XX wieku.

Jeśli tego nie zrobi, umrze inny mem ze stanu Ohio.