Ryan Shazier (Magyar)

Ohio államból kilépve sok elemző és felderítő az első kör draftjának közepétől a közepéig előrejelezte őt. Az NFLDraftScout.com a harmadik legjobb külső linebacker és a 19. legjobb prospektus közé sorolta. Meghívták az NFL kombájnra, és szinte az összes edzést és a helyzeti gyakorlatot elvégezhette, a 40, 20 és 10 yard kivételével. Shazier az Ohio State Pro Day-n is részt vett, és befejezte azokat a fúrásokat, amelyeket a kombájnon nem teljesített. Számos pozitív értékelést kapott atlétikájáért, mozgékonyságáért, termelékenységéért, rugalmasságáért, gyorsulásáért, erős kezeiért és oldalirányú mozgásáért. Az elemzők legtöbb negatív értékelése az ideális méret hiányán, valamint fejletlen látásán, ösztönein, várakozásán és tudatosságán alapult.

2014Edit

A Pittsburgh Steelers Shazier-t választotta az első körben a 2014-es NFL draft 15. összesítésével. Khalil Mack (5.) és Anthony Barr (9.) mögött a harmadik linebacker szerepelt a drafton.

2014. június 5-én a Pittsburgh Steelers Shazier-t szerződtette egy teljesen garantált négyéves, 9,50 millió dollárral. szerződés 5,23 millió dolláros aláírási bónusszal.

Shazier kezdő bal oldali belsővédőként kezdte a szezont. Szakmai alapszakaszában debütált és pályafutásának első kezdetét a Steelers “Cleveland Browns elleni hazai nyitányán kezdte. Karrierje első mérkőzésén összesen hat szerelést (öt szóló) és egy passz-elhajlást hajtott végre. A következő héten a Baltimore Ravens ellen Összesen 15 csatája volt, 11-ből egyedül, 6–20-os vereséggel. Shazier újonc szezonjának 4–7. hetét térdsérüléssel hagyta ki. 2014. október 26-án tért vissza első mérkőzésére sérüléséből , az Indianapolis Colts ellen. Négy szereléssel (két egyéni szereléssel) fejezte be a mérkőzést. Két meccs után Shazier megsérült a bokáján, és további négy meccset kihagyott. Visszatérése után Shazier hat kombinált szerelést végzett 27–17-es győzelem mellett. A Cincinnati Bengals december 24-én. A 11–5-ös idényt követően a Steelers bejutott a rájátszásba. Karrierje első playoff-meccsén Shazier 3 szólóharcot és egy gólpasszt adott a Baltimore Ravens ellen elért 17–30-as wild-card veszteség miatt. első szezonban összesen 36-tal végzett tackle, 24 solo tackle és egy passz elhajlás öt rajtban és nyolc meccsen.

2015Edit

Újonc szezonja után Shazier visszatért a következő évadba, hogy ismét a kezdő belső hátvéd legyen. 2015. szeptember 10-én Shazier öt egyéni szereléssel és két gólpasszal végzett a New England Patriots szezonnyitóján. A következő meccsen a San Francisco 49ers ellen a negyedik negyedben vállsérüléssel távozott a játékból, miután karrierje óta kiemelkedő 15, összesen 11 szereléssel és 11 egyéni szereléssel végzett. Elbocsátotta a 49ers hátvédjét, Colin Kaepernicket is az első pályafutása után. Shazier a 3-6. Hetet kihagyta, idegkárosodással a vállán. Visszatérése után öt önálló csatát, egy gólpasszt és egy zsákot szerzett a Cleveland Browns elleni 10. héten. 2015. november 29-én agyrázkódást kapott, és a negyedik negyedben távozott a Seattle Seahawks ellen. 2015. december 20-án Shazier három önálló szerelést, három gólpasszt és három passzhárítást hajtott végre a Denver Broncos elleni 34–27-es győzelem során. Karrierje során először is lehallgatta, miután felvette a Broncos hátvédjét, Brock Osweilert. 2016. január 9-én a Cincinnati Bengals elleni AFC Wild Card játék során Shazier a negyedik negyedben 1: 36-al hátravette Jeremy Hill labdáját. A labdát Ross Cockrell visszaszerezte, amellyel Chris Boswell megszerezte a meccset. Shazier a 18–16-os győzelmet kilenc kombinált szereléssel és két kényszeres ziccerrel fejezte be. A szezont 87 kombinált szereléssel, 3½ sackkel, valamint 12 rajtban és 12 meccsen elfogott hárítással fejezte be.

2016Edit

Shazier visszatért kezdő belsővédő szerepéhez, hogy megkezdje a 2016-os szezont . Kezdte a Steelers “szezonnyitóját a Washington Redskins ellen, és hat kombinált szerelést, két passz-elhajlást, egy kényszerű fumble-t és elfogott Kirk Cousins-t, amikor a Steelers 38–16-ra terelte a Redskins-t. A következő meccsen a Shazier szezoncsúcsot ért el. A Cincinnati Bengals elleni 24–16-os győzelem során 12 kombinált csatát vívott ki. A Philadelphia Eagles elleni következő meccsen újra megsérült a térde, a 4–6. Hete pedig inaktív volt. A 7. héten tért vissza a New England Patriots ellen. és két asszisztált támadásra és egy passz-elhajlásra korlátozódott a 27–16-os vereség során. 2016. november 20-án Shazier hét teljes szerelést, egy passz-elhajlást és egy szezonban elsőként kirúgta Josh McCownt, mivel a Steelers legyőzte Cleveland Browns 24–9. 2016. december 25-én tíz kombinált szerelést jegyzett és hárított Joe Flacco-t a Baltimore Ravens elleni 31–27-es rájátszásbeli győzelem során. A következő meccsen Shazier nyolc kombinált szerelést hajtott végre, és elfogta Robert Griffin I-t. II. A szezonzáró bajnok 27–24-es győzelmével a Browns ellen.

Az alapszakaszt 87 kombinált szereléssel, 9 passzhárítással, 3½ sackkel és 3 hárítással fejezte be 12 rajt és 13 mérkőzés során. 2017. január 8-án Shazier hat kombinált szerelést rögzített és elfogta Matt Moore-t, mivel a Pittsburgh Steelers 30–12-re legyőzte a Miami Dolphins csapatát az AFC Wildcard játékában. 2017. január 15-én 5 kombinált csatát rögzített és elfogta Alex Smith-t a Steelers “18–16-os divíziós győzelmében a Kansas City Chiefs felett.

2017Edit

Április 24-én 2017-ben a Steelers felvette az ötödik év opcióját Shazier szerződésére.

2017. szeptember 10-én Shazier karrierje egyik legjobb statisztikai játéka volt, karriercsúcsot kötött 11 szólóval a Cleveland Browns ellen elért 21–18-as győzelem során két kényszerhelyzetből álló karriercsúcsot küzd és kényszeríti.

GerincsérülésEdit

A Cincinnati Bengals elleni, hétfő esti focimeccsen decemberben. 2017. április 4-én Shazier súlyos hátsérülésnek tűnt egy frontális ütközet után. A találat miatt Shazier látszólag képtelen volt megmozdítani a lábát. A stabilizálás után kórházba szállították, és másnap reggel kiderült, hogy gerinczúzódása volt. December 7-én Shazier gerincstabilizációs műtéten esett át, hogy biztosítsa a gerinc sérült szakaszát és elősegítse gyógyulását. A műtét befejezte 2017-es szezonját. De a sérülés ellenére Shazier-t 2017. december 19-én második Pro Bowljába nevezték ki. Társai a 47. helyre kerültek a 2018-as NFL 100 legjobb játékos között.

2018. február 28-án a Steelers GM Kevin Colbert bejelentette, hogy Shazier nem léphet pályára a 2018-as szezonban. 2018. április 26-án Shazier menyasszonyával, Michelle Rodriguezzel lépett az AT & T Stadion színpadára, hogy bejelentse az NFL draft 28. választottját, Terrell Edmunds-t. Május 2-án a Steelers felvette Shazier-t a tartalék / PUP listára, befejezve a 2018-as szezonját. 2018. november 30-án Shazier a gerincstabilizáló műtétje óta először kocogott – mondta Joey Porter, a Steelers linebacker edzője. 2019. április 29-én a Steelers felvette Shazier-t a tartalék / PUP listára, befejezve 2019-es szezonját. A Steelers 2020. március 17-én helyezte Shazier-t a tartalék / visszavonult listára, ezzel gyakorlatilag befejezte játékoskarrierjét. 2020. szeptember 9-én Shazier bejelentette, hogy visszavonul az NFL-től.