Kto jest w posiadaniu rekordu NFL w pojedynczym meczu pod względem liczby najbardziej pędzących jardów?

W ciągu ponad 100 lat NFL to imponujące, szybkie występy jednych z najlepszych obrońców gry. Co ciekawe, żaden z nich nigdy nie przekroczył granicy 300 jardów. Kilka było bardzo blisko. We wszystkich tych tysiącach gier, który jest rekordzistą w większości pojedynczych gier jardów w historii NFL?

Walter Payton, Chicago Bears w 1977 – 275 jardów

Co zrobił Walter Payton, gdy miał grypę i temperaturę 101 stopni? Biegł 275 jardów, ponieważ był Walterem Paytonem. pic.twitter .com / 1uNSRE35FS

– Super 70s Sports (@ Super70sSports) 17 lutego 2020 r.

Widzenie nazwiska Waltera Paytona na liście nie powinno być zaskoczeniem. Dopóki Emmitt Smith nie pojawił się na liście W latach dziewięćdziesiątych Walter Payton został uznany za lidera wszechczasów w karierze NFL. Sweetness rozpoczął swoją podróż do wielkości w 1975 roku jako debiutant, a 20 listopada 1977 roku Payton ustanowił swój pierwszy z wielu rekordów, gdy zmierzył się z rywalem Minnesota Vikings.

W tym konkursie Payton miał wątpliwości co do gry z grypą i temperaturą 101 stopni. Wyszedł całkiem fajnie. Payton prowadził piłkę 40 razy przeciwko Wikingom przez 275 jardów, w tym 58 jardów. Okazało się, że Niedźwiedzie potrzebowały ich schorowanego pleców i każdego z jego jardów tego dnia, w tym jednego jarda przyłożenia w drugiej kwarcie, kiedy wygrali blisko 10-7.

Corey Dillon, Cincinnati Bengals w 2000 r. – 278 jardów

Ladys i dżentelmen – COREY DILLON!
22 szosie na 278 jardów. CD bije rekord Waltera Paytona z 23-letniego wyścigu. UWIELBIAM, że przyznają trochę uznania OL i wspominają @ BigWillie7179 .. stadion był tego dnia (październik 2000) elektryczny! #bengals #CincinnatiFootballHistory #putCDinHOF pic.twitter.com/ACqfVB6aLx

— BTR Bengal Jim’s (@bengaljims_BTR) 10 marca 2020 r.

Corey Dillon, który obecnie zajmuje 20. miejsce na większości jardów w historii NFL w karierze, osiągnął największy sukces w pojedynczej grze 22 października, 2000 przeciwko Denver Broncos. Po trzech kwartałach nikt nie mógł przewidzieć, że Dillon będzie miał pośpiech dla elity.

Odbiegający obrońca zapewnił sobie prawo do czołowej piątki wszechczasów w szybkich występach w pojedynczym meczu w czwartej kwarcie dzięki dwóm długim przebiegom przyziemienia. W jednym ze swoich 22 prowadzeń tego dnia, Dillon odpadł po 65-metrowym przyziemieniu nieco w połowie czwartego. Następnie, trzy minuty później, podążył za nim z 41-jardowym biegiem i strzelił gola, aby stać się liderem w historii Bengalu w pojedynczym meczu.

Jerome Harrison, Cleveland Browns w 2009 roku – 286 jardów

286 jardów. Trzy niszczyciele czołgów, w tym zwycięzca gry. @ JimBrownNFL32 przez 52 lata utrzymywał rekord @Browns w pojedynczej grze przed tym OGROMNYM dniem od Jerome’a Harrisona.
(20 grudnia 2009) #KCvsCLE pic.twitter.com / JChCSh9o17

– NFL Throwback (@nflthrowback) 4 listopada 2018 r.

Jerome who ? Jerome Harrison jest najmniej rozpoznawalnym nazwiskiem na liście. Niewielki obrońca (5’9 ″) ze stanu Waszyngton grał siedem sezonów w NFL, a jego najwyższy łączny sezon przypadł na rok 2009, kiedy rzucił się na 862 jardy. Nic dziwnego, że jego występ w pojedynczej grze, który nadal jest rekordem Browna, miał miejsce w tym sezonie i jest ostatnim występem w pierwszej piątce na liście.

20 grudnia 2009 roku przeciwko Kansas City Chiefs Harrison prowadził piłkę 34 razy na 286 jardów, z czego 99 trafiło na dwa prowadzenie w drugiej połowie. Harrison odpadł ze swojego pierwszego, 71-jardowego przyłożenia na początku trzeciej kwarty, a następnie 28-jardowego w ostatniej minucie, aby dostać się do pierwszej piątki i wygrać mecz dla Cleveland, 41-34 . Niestety kariera Harrisona została przerwana, gdy w 2011 roku zdiagnozowano u niego łagodny guz mózgu.

Jamal Lewis, Baltimore Ravens w 2003 roku – 295 jardów

Dzisiaj w # NFLHistory @ Ravens RB Jamal Lewis bije rekord @NFL w pojedynczej grze z 295 jardami w porównaniu z CLE. #TBT pic.twitter.com/7D6pmD4XDL

— NFL Throwback (@nflthrowback) 14 września 2017 r.

W trzecim meczu sezonu 2003 przeciwko Cleveland Browns, Jamal Lewis zasłużył sobie wcześnie na defensywę Browns w drugiej grze, po awansie w akcji przez środek i prowadzeniu do 82- przyziemienie stoczni.

Lewis uderzał w obronę Cleveland przez cały czas trwania zawodów swoim stylem siniaków, wyrzucając piłkę 30 razy. Zaczął czwartą kwartę, podobnie jak pierwszą, kiedy odebrał przekazanie i rzucił się do rzutu karnego, uzyskując wynik 63 jardów. Wyniki tego dnia i szybki rekord Ravens w pojedynczym meczu były punktem kulminacyjnym sezonu, a rozmach katapultował Lewisa do mocnego sezonu, który zakończył z 2066 jardami, trzecią najwyższą sumą w sezonie w historii NFL.

Adrian Peterson, Minnesota Vikings w 2007 roku – 296 jardów

12 lat temu rekord szybkości w pojedynczej grze NFL został ustanowiony przez nikogo innego jak Adrian Peterson! pic.twitter.com/WlDKOLMqzV

— SKOR North (@SKORNorth) 5 listopada 2019 r.

W połowie sezonu 2007 Minnesota Vikings walczyli o rekord 3-4. Jak dotąd jedyną prawdziwą atrakcją sezonu był występ Adriana Petersona, debiutanta uciekającego z Oklahomy.

4 listopada 2007 roku, zaledwie trzy tygodnie po tym, jak Peterson ustanowił rekord franczyzy, pędząc 224 jardy na 20 prowadzących; debiutant wyrył swoje nazwisko w książkach historycznych przeciwko oskarżycielom z San Diego. Gra rozpoczęła się spokojnie, ale podobnie jak większość graczy z tej listy, Peterson stawał się silniejszy w miarę postępów w grze. Na początku trzeciego spotkania Peterson złapał piłkę, przedarł się przez kilka bloków, po czym rzucił się na 64 jardy, by przyłożyć. W czwartym Peterson dodał 46-metrowy przebieg przyziemienia.

Wikingowie, świadomi sytuacji Petersona w późnej fazie gry, próbowali pobić mu rekord i pokonać 300 jardów. W swoim ostatnim prowadzeniu w meczu zyskał trzy jardy, aby osiągnąć 296 i przewyższyć Lewisa jako najwyższy wynik w historii NFL w pojedynczej grze.